Ołtarz polowy z płaskorzeźbą Świętej Rodziny

W 2014 roku na miesiąc przed Kanonizacją Jana Pawła II i w 50. rocznicę pobytu Arcybiskupa Karola Wojtyły w Słotwinie na parkingu powstał ołtarz polowy z płaskorzeźbą Świętej Rodziny i symbolika góry „Synaj” . Na tej symbolicznej górze będzie jeszcze umieszczona płaskorzeźba św. Krzysztofa-męczennika (trwają prace).

Kościół p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Słotwinie powstał jako wotum wdzięczności za przyjście Chrystusa na świat w Roku Jubileuszowym 2000.

„Praktyka obchodów jubileuszowych wzbogaciła się w ciągu swych dziejów o pewne znaki, które są świadectwem wiary i wspomagają religijność chrześcijańskiego ludu. Wśród nich należy wymienić przede wszystkim pielgrzymkę. Znak ten uświadamia nam kondycję człowieka, którego życie często opisuje się jako wędrówkę”. ( Program duszpasterski na Wielki Jubileusz Roku 2000).

Pismo św. wielokrotnie podkreśla wartość pielgrzymowania, także Jezus wraz Maryją i Józefem udał się jako pielgrzym do świętego miasta Jeruzalem (por.Łk 2,41)

Święto Najświętszej Rodziny obchodzimy w niedzielę w oktawie Narodzenia Pańskiego. Bóg się rodzi… to pierwsze słowa jednej z najpiękniejszych polskich kolęd. Ewangelia mówi , że Bóg narodził się tak jak każdy człowiek, narodził się w rodzinie. Święta Rodzina stanowi wzór dla wszystkich rodzin chrześcijańskich, gdyż w niej pierwsze miejsce zajął Bóg. W rodzinnym domu w Nazaret Syn Boży został otoczony miłością i opieką, których tak bardzo potrzebuje każde dziecko.

W roku 1994 – z okazji Roku Rodziny- Jan Paweł II napisał List do rodzin. Nazwał w nim wspólnotę rodzinną „Sanktuarium życia”. Przypomniał także, że Zbawiciel wkroczył w dzieje świata właśnie poprzez rodzinę, w której się narodził i wzrastał. (Nasza Arka- Miesięcznik Rodzin Katolickich).

Ołtarz wykonany jest z granitu, płaskorzeźba z marmuru. Płaskorzeźba Świętej Rodziny wykonana na podstawie Rzeźby umieszczonej na zewnętrznej ścianie kościoła św. Józefa w Nazarecie- Ziemia Święta. Ołtarz z płaskorzeźbą został umieszczony na parkingu. To miejsce będzie nam przypominało , że życie jest pielgrzymką. Będzie nas zachęcało, aby całe rodziny pielgrzymowały do kościoła, do różnych miejsc świętych. To także zachęta aby nasze rodziny były szkołą wiary na wzór Świętej Rodziny. Stąd napis :”Święta Rodzino bądź nam wzorem”.

Przy tym ołtarzu: modlitwy w Święto Najświętszej Rodziny, miejsce szczególnej modlitwy za rodziny, , miejsce zatrzymania przy procesji różańcowej, okazjonalne Msze św.

plaskorzezba sw rodziny 001  plaskorzezba sw rodziny 002  plaskorzezba sw rodziny 003  plaskorzezba sw rodziny 004

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia Ołtarz polowy z płaskorzeźbą Świętej Rodziny