Święty Krzysztofie polecamy się Twojej opiece

Na parkingu przed liturgicznym wspomnieniem św. Krzysztofa na obelisku symbolizującym „Górę Synaj” została zamontowana rzeźba św. Krzysztofa.

Św. Krzysztof męczennik jest powszechnie w Kościele czczony jako patron kierowców i podróżujących. Postać tego świętego obrosła w wiele legend. Jedna z nich mówi, że był bardzo silny o atletycznej budowie i pomagał ludziom, przenosząc ich przez rwący potok. Pewnego dnia na swoim barku przeniósł również Chrystusa, który mu się objawił w postaci Dzieciątka. Stąd jego imię Krzysztof, który znaczy tyle co niosący Chrystusa. Według Martyrologii Rzymskiej został umęczony za wiarę w III wieku.

Rzeźba przedstawia św. Krzysztofa przenoszącego Dzieciątko Jezus, a pod nią napis „Św. Krzysztofie polecamy się Twojej opiece”.

W najbliższą niedzielę po każdej Mszy św. w tym miejscu odbędą się modlitwy i obrzęd pobłogosławienia samochodów i innych pojazdów mechanicznych oraz wszystkich kierujących tymi pojazdami.

Modlitwa kierowcy
Boże, daj mi pewną rękę i bystre oko, abym nikomu nie wyrządził żadnej szkody.
Nie pozwól Dawco życia, bym stał się przyczyną śmierci lub kalectwa, a także zachowaj od nieszczęścia i wypadku.
Pohamuj pokusę nadmiernej szybkości.
Oby piękno stworzonego przez Ciebie świata i radość Twej łaski towarzyszyły mi na zawsze.

rzezba sw krzysztofa 01  rzezba sw krzysztofa 02  rzezba sw krzysztofa 03

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia Święty Krzysztofie polecamy się Twojej opiece