Dzwony w Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Słotwinie

Parafia posiada obecnie pięć dzwonów.

Na głównej wieży kościelnej znajduje się:

Dzwon „Marja” - dzwon z napisem "św. Marja Lipowa 1923" i wizerunek Matki Bożej Częstochowskiej, odlewnia dzwonów w Białej K. Schwabe. Dzwon waży ok. 190kg (dis). Dzwon został podarowany przez parafię św. Bartłomieja w Lipowej w roku 1976, kiedy w Lipowej zakupiono nowe dzwony. Dzwon został umieszczony najpierw w starej kaplicy w Słotwinie, gdzie wcześniej był mały dzwon (sygnaturka) na którym widnieje napis "Anno 1908".
Dzwon był inspiracją do poświęcenia bocznego ołtarza w kościele Matce Bożej.
Do istniejącego dzwonu z napisem „Marja” zostały zamówione dwa nowe dzwony i dzwon sygnaturka. Dzwony zostały wykonane w najstarszej Polskiej odlewni dzwonów Felczyński z Przemyśla.

Dzwon „Serce Jezusa" - 100 kg (fis), ponieważ Parafia i Kościół jest pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa. Główny Ołtarz poświęcony jest Sercu Jezusa.
Strona A dzwonu - napis „Serce Jezusa, zmiłuj się nad nami" z wizerunkiem obrazu Serca Pana Jezusa.
Strona B dzwonu - „Dar Parafian za Pontyfikatu Ojca św. Benedykta XVI, Ks. Biskupa Tadeusza Rakoczego, Ks. proboszcza Mieczysława Grabowskiego, Słotwina A.D.2011"

Dzwon „Św. Faustyna" - 80 kg (gis) pragniemy w naszej parafii czcić także św. Faustynę orędowniczkę Bożego Miłosierdzia - boczny ołtarz w kościele poświęcony jest Miłosierdziu Bożemu i świętej Faustynie. W ołtarzu bocznym posiadamy relikwie św. Faustyny.
Strona A dzwonu - św. Faustyna „Jezu ufam Tobie", wizerunek Faustyny
Strona B dzwonu - „Dar Parafii w Roku Beatyfikacji Jana Pawła II, l maja 2011. Słotwina A.D.2011"

Wieża sygnaturka

Dzwon - Błogosławiony Jan Paweł II - 25 kg (dis3 - dzwon sygnaturka)