Jezu ufam Tobie

Jezus podarował św. Faustynie na trudne chwile krótkie westchnienie: „Jezu, ufam Tobie”. Świat niczego tak nie potrzebuje jak Bożego miłosierdzia - głosi Jan Paweł II. Każdy człowiek potrzebuje Bożego miłosierdzia. Zostaje nam więc przyjąć to Boże miłosierdzie, wypowiadając nasze „Jezu ufam Tobie”. Papież Jan Paweł II ostatni dzień oktawy wielkanocnej ustanowił Niedzielą Miłosierdzia Bożego. W Święto Miłosierdzia Bożego 27 kwietnia 2014 Papież Franciszek ogłosił Jana Pawła II Świętym.

Pan Jezus do św. Faustyny powiedział: „Pisz i mów o Moim Miłosierdziu”. „Nie znajdzie ludzkość uspokojenia, dopóki się nie zwróci z ufnością do miłosierdzia Mojego”. Pan Jezus wybrał Faustynę na Swoją sekretarkę, na rozdawczynię tegoż Miłosierdzia. Jej zadaniem w życiu ziemskim i w życiu przyszłym jest wypraszanie światu Bożego Miłosierdzia. Papież kanonizował Faustynę w Roku 2000, a nasz kościół powstał jako Wotum Roku Jubileuszowego. Nie mogło więc zabraknąć św. Faustyny w naszym kościele.

Obraz Jezusa Miłosiernego i św. Faustyny znajduje się w bocznym ołtarzu w naszym kościele. Autorem obrazu Teresa Palka z Krakowa. Ołtarz - symbolizuje Dzienniczek św. Faustyny.

Św. Faustyna przypominająca o Bogu bogatym w miłosierdzie. Przez jej wstawiennictwo chcemy polecać Bogu nasze intencje.

Ten ołtarz będzie nam także przypominał że Bóg przemawia przez świętych i ich dzieła.

Są w naszym kościele relikwie i dzwon św. Faustyny.

Relikwiarz z relikwiami św. Faustyny zwieńczony jest symboliką kuli ziemskiej i postacią Chrystusa Miłosiernego z podpisem Jezu ufam Tobie. Umieszczone są słowa: ”Nie zazna ludzkość spokoju dopóki nie zwróci się do źródeł Miłości Bożej. Święta S.M. Faustyna Kowalska 1905-1938 Zgromadzenie Matki Bożej Miłosierdzia. Na podstawie literka M (Maryja) i Krzyż. Druga strona zawiera słowa: Beatyfikacja 18.04.1993 r. Kanonizowana 30.04.2000 przez Papieża Jana Pawła II w Rzymie i wygrawerowany jest herb papieski i napis Totus Tuus.

DSCN3410  DSCN3413  DSCN3415  DSCN3416

Dzwon w naszej parafii.

Strona A dzwonu – wizerunek św. Faustyny i napis „Jezu ufam Tobie". Strona B dzwonu - „Dar Parafii w Roku Beatyfikacji Jana Pawła II . l maja 2011. Słotwina A.D.2011"

phoca thumb l 007

Jezu Ufam Tobie - te słowa wyryte są przy Krzyżu Misyjnym a także na Krzyżu na „Gorylce”.

DSC00404

„Nauczcie się powtarzać piękny akt strzelisty Siostry Faustyny: Jezu, ufam Tobie!”. Nauczmy się powtarzać, słowem i czynem - Św.Jan Paweł II

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia Jezu ufam Tobie