Apostołowie dobroczynności i miłosierdzia

W uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Słotwinie odbyła się uroczysta Msza św. w intencji Strażaków i ich Rodzin. W modlitwach nie zapomniano o zmarłych Strażakach. Modlitwy zanoszono za wstawiennictwem NMP Królowej Polski i św. Floriana patrona Strażaków.

Papież Pius XI powiedział: „Uważam strażaków poniekąd za apostołów dobroczynności i miłosierdzia”, a Święty Jan Paweł II stwierdził, że strażacy są tymi, którzy „wierni przykazaniu miłości i chrześcijańskiej tradycji niosą pomoc bliźniemu w obliczu zagrożenia klęskami żywiołowymi”

Podziękowanie na Mszy św. Ks. proboszcza

Drodzy Strażacy!
Nasze myśli biegną dziś na Jasną Górę, gdzie codziennie o godz. 21.00 rozlega się modlitwa do Jasnogórskiej Pani: „Maryjo Królowo Polski, jestem przy Tobie, pamiętam, czuwam”
Jestem, Pamiętam, Czuwam. Te słowa często powtarzamy i my, śpiewając „Apel Jasnogórski”.
Szczególnie wypowiadacie Wy Drodzy Strażacy uczestnicząc w uroczystościach kościelnych i meldując się na głos syreny wzywającej na pomoc.
Dziękuje Wam, że uczestniczycie we wszystkich uroczystościach kościelnych. Każdy z Was osobiście potwierdza to „jestem” wobec Boga, który jest Panem i Stworzycielem. Uczestnicząc w Ofierze Chrystusa wyznajecie swoją wiarę. Od Chrystusa, który jest samą Miłością uczycie się dobroczynności i miłosierdzia. Dziękuje za to „jestem” na każdy alarm wzywający na pomoc ratujące mienie i życie człowieka.
Dziękuje Wam, że pamiętacie – to znaczy nie zapominacie o swoim pochodzeniu, przeznaczeniu o odkupieniu. Nie zapominacie o trwaniu przy Bogu. Pamiętacie o zmarłych Strażakach. Pamiętacie o byciu wśród mieszkańców, parafian   angażując się w parafiady, festyny, zabezpieczanie procesji, jesteście na każde nasze zawołanie, użyczacie sali.
Dziękuje Wam ,że czuwacie - to znaczy chcecie dalej pracować nad sobą. Wypracowywać w sobie dobro, a ze zła staracie się poprawić. Czuwacie nad naszym bezpieczeństwem. Przy was śpi się bezpiecznie. Tak wiele zawdzięcza Wam nasza Parafia.
Niech Bóg wynagrodzi Wam służbę drugiemu człowiekowi, która jest postawą naśladowania samego Chrystusa, a Królowa Polski i św. Florian wypraszają potrzebne łaski.
Wspominamy dziś też i oddajemy hołd tym, którzy służyli naszej społeczności i odeszli do Pana. Niech Bóg wynagrodzi życiem wiecznym.
Dziękuję Pocztom Sztandarowym. Dziękuje Wam Drodzy Strażacy. Podziękowanie to składam na ręce Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach Starszego Brygadiera Jeremiego Szczygłowskiego, Prezesa OSP w Słotwinie Jana Bindy oraz Naczelnika Marcina Jakubca.

ZDJĘCIA

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia Apostołowie dobroczynności i miłosierdzia