Nabożeństwa Fatimskie

obraz243Nabożeństwa Fatimskie w naszym kościele odbywają się od maja do października 13 każdego miesiąca. Nabożeństwo Fatimskie jest odpowiedzią na dwa wezwania Maryi: do modlitwy różańcowej i do czynienia pokuty za grzeszników. Wyzwala gorącą modlitwę, rodzi radość ze spotkania z Maryją, która prowadzi lud do Swojego Syna. Wieczorna procesja ze świecami i figurą Matki Bożej przypomina Fatimę i to, co się tam działo w czasie objawień Łucji oraz Hiacyncie i Franciszkowi – dziś już błogosławionym. Nabożeństwo Fatimskie uczy nas codziennego trwania w zjednoczeniu z Chrystusem, poprzez stanie przy Sercu Maryi. Ona ogarnia nas swoim Niepokalanym Sercem i uczy żyć tym, czego pragnie od nas Bóg.

Święty Jan Paweł II w Fatimie 13.05.1982 r. powiedział „Wezwanie Maryi nie jest jednorazowe. Jest otwarte ku coraz nowym pokoleniom. Ku coraz nowym <znakom czasu>. Trzeba do niego wciąż powracać. Podejmować je wciąż na nowo”. Papież powiedział to Ona Maryja ocaliła Mi życie w zamachu na Placu św. Piotra w Rzymie 13 maja 1981 r. Dziękował za to w Fatimie.

W środę, 13 maja 2015 r. odbędzie się pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Różaniec prowadzi i Figurę niesie Róża św. Jadwigi.

• Nabożeństwo rozpoczynamy o godz. 17.30 przy figurze Matki Bożej Fatimskiej umieszczonej w kapliczce obok pomnika poświęconego Ojcu Św. Janowi Pawłowi II wśród tajemnic różańcowych.
  • procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej do kościoła
  • modlitwa różańcowa
  • Msza święta
  • procesja Maryjna wokół kościoła ze świecami