Ogłoszenia - 14.06.2015

W 1999 r. w orędziu na stulecie poświęcenia ludzkości Najświętszemu Sercu Ojciec Święty Jan Paweł II przypomniał: „Człowiek roku 2000 potrzebuje serca Chrystusa, aby poznać Boga i samego siebie, potrzebuje Go, aby budować cywilizację miłości”. Serce to miejsce, gdzie rodzą się wszelkie pragnienia człowieka, jego zamysły, uczucia, gdzie się wyraża całe jego wnętrze. Serce to miejsce najgłębszego spotkania z Bogiem. Serce Jezusa przepełnione miłością pragnie wszystkie serca rozpalić miłością do Boga i bliźniego. Możliwość zbliżenia się do gorejącego ogniska miłości jest także wezwaniem do każdego z nas, by tę miłość nieść dalej. Uwielbiamy Jezusa Chrystusa za miłość Jego Serca posłusznego aż do śmierci.

W tym roku obchodzimy 250. rocznicę ustanowienia liturgicznego święta Najświętszego Serca Pana Jezusa (obchodzimy ją w piątek po oktawie Bożego Ciała). Uroczystość zatwierdził papież Klemens XIII w 1765 r.

W tym pięknym roku Jubileuszowym został poświęcić ołtarz polowy z płaskorzeźbą Świętej Rodziny, symbolika góry „Synaj” z płaskorzeźbą św. Krzysztofa i Drogę Światła. Poświęcenia dokonał Kanclerz Kurii Bielsko-Żywieckiej Ks. Kanonik Dr Stanisław Lubaszka.

Dziękujemy Księdzu Kanclerzowi za poświęcenie znaków Roku Jubileuszowego za sprawowaną Mszę św., wygłoszone kazania, modlitwę i obecność. Podziękowanie Kapłanom przybyłym na uroczystość Odpustową: Księżą Proboszczom, Ks. Wikariuszom, Katechetom, Ks. Jubilatom, wszystkim Kapłanom. Pocztom sztandarowym, Strażakom, Kołu Gospodyń Wiejskich, Panu Kościelnemu i Panu Organiście, Ministrantom, Paniom niosącym świece, obrazy, niosącym baldachim, dzieciom sypiącym kwiaty, Orkiestrze ,całej Wspólnocie i Gościom za obecność, za kontemplację Serca Jezusowego, które jest źródłem życia i świętości.

ZOBACZ WSZYSTKIE ZDJĘCIA

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia Uroczystość Odpustowa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w parafii Słotwina