Szansa dla Kacpra - czy tylko?

„Pójdźcie wy sami osobno na miejsce pustynne i wypocznijcie nieco” (Mt6,31). To fragment Ewangelii św. Marka z 16 niedzieli zwykłej. Chrystus wzywa uczniów do odpoczynku fizycznego, ale również wzywa do modlitwy, refleksji i dialogu z Nim.

Wypoczynek nie jest jednak najważniejszy. „Gdy Jezus wysiadł, ujrzał wielki tłum. Zlitował się nad nimi, byli bowiem jak owce nie mające pasterza. I zaczął ich nauczać” (Mk6,24).W tym fragmencie mamy klasyczny opis miłosierdzia Jezusa. Spojrzenie, wzruszenie i Jezusowe ręce skłonne do pomocy.

Św. Jan Paweł II miłosierdzie nazwał „miłością miłosierną”.

Po Mszy św. autorka  ilustrowanych książeczek z wierszykami dla dzieci Pani Dominika Tomaszek –Semik wraz z Panią Dominiką Konior i młodzieżą KSM: Lidią i Adamem recytowali mieszkańcom naszej parafii utwory dla dzieci i można było nabyć książeczki w ramach pomocy „Szansa dla Kacpra”.

W niedzielę w naszej parafii każdy mógł wesprzeć modlitwą i ofiarą Kacpra. Każdy otrzymał szansę świadczenia „miłości miłosiernej”.

DSCN3936  DSCN3937  DSCN3939  DSCN3940

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia Szansa dla Kacpra - czy tylko?