Bosko Cup

W dniach 27 i 28 czerwca 2015 r. w naszej diecezji odbył się turniej pt. „Bosko Cup” w którym udział brali ministranci z naszej parafii. W skład drużyny wchodzili: Adam Wrona, Kacper Damek (G), Paweł Sowa (K), Artur Caputa, Konrad Białek, Filip Pietraszko i Adrian Śliwa. W sobotę ministranci ze Słotwiny rozgrywając 3 mecze zajęli drugie miejsce w grupie i awansowali do niedzielnych finałów. Najpierw wygrali mecz z Inwałdem 2:1 mimo iż po pierwszej połowie, przegrywali 0:1. Bramki w tym spotkaniu dla Słotwiny zdobył Artur Caputa i Paweł Sowa. W drugim meczu zostali pokonani przez Rajczę 0:1 po bardzo zaciętym i wyrównanym meczu w którym czasem nawet przeważali. Zespół Rajczy składał się z zawodników którzy zajęli 3 miejsce na Mistrzostwach Polski w piłce halowej. W trzecim spotkaniu, decydującym o wejściu do niedzielnych finałów, nasi ministranci wygrali ze Skoczowem 3:0. 2 bramki strzelił Adam Wrona, zaś 1 ponownie Paweł Sowa.

W niedziele odbywały się półfinały, w których udział brały 4 najlepsze drużyny z wszystkich uczestniczących, których początkowo było zgłoszonych 9, lecz 2 nie dojechały i udział w rozgrywkach brało tylko 7 drużyn. W półfinale niestety Słotwińscy ministranci przegrali 0:2 z Pogórzem i musieli walczyć o 3 miejsce. W meczu o 3 miejsce niestety również się nie powiodło naszym ministrantom, którzy przegrali z Kończycami Małymi 1:4.

Na koniec turnieju wybierana była najlepsza 7 turnieju, w której znalazł się jeden z naszych ministrantów, kapitan drużyny Paweł Sowa. Tym samym został on powołany na zgrupowanie ministrantów z naszej diecezji które odbędzie się w sierpniu.

Bosko Cup jest to turniej który nieprzerwanie odbywa się od 7 lat. Zimą mecze rozgrywane są na hali, zaś letnia edycja na boisku trawiastym. Na boisku jednocześnie przebywa z jednej drużyny bramkarz i 6 zawodników z pola. Bosko Cup jest to turniej podzielony na dwa dni. W pierwszym dniu odbywają się spotkania grupowe, w drugim zaś finały. Zwycięzca turnieju później mierzy się z najlepszymi zespołami z archidiecezji Krakowskiej. W tym roku mistrzem naszej diecezji została drużyna z Rajczy. Bosko Cup jest to turniej organizowany na cześć św. Jana Boska, który interesował się sportem, a szczególnie piłką nożną. Rozgrywkom towarzyszą słowa św. Jana Bosko które głoszą: „Boisko martwe - diabeł żywy, boisko żywe - diabeł martwy”.

bosko cup 2015 01  bosko cup 2015 02  bosko cup 2015 03

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia Bosko Cup