Dziś 22 niedziela zwykła.

Człowiek ma swoje autorytety, szuka mądrych i odpowiedzialnych wzorów. Jezus Chrystus pokazał, jak można mądrze żyć, przestrzegając Bożych przykazań. Bóg jako Stwórca ma prawo i jest najbardziej kompetentny, aby wypowiadać się na temat życia. Ciągle daje dowody swojej troski, by każde życie mogło się rozwijać ku radości i pomyślności człowieka. Uczestnicząc w liturgii, zaufajmy Bogu.

Ogłoszenia (30.08.2015)

1. We wtorek, 1 września - wspomnienie bł. Bronisławy, dziewicy. W tymrozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego dla Przedszkola, Szkoły Podstawowej, Gimnazjum i Młodzieży o godz. 8.00. Po Mszy św. modlitwy przy Pomniku, w którym upamiętnimy Tych co oddali życie za Ojczyznę, a także Tych, którzy zostali rozstrzelani przez Hitlerowskiego Okupanta; Ks. Ferdynanda Sznajdrowicza wraz z parafianami jak i inne cierpienia, represje wobec naszych parafian w czasie II wojny światowej. Zapraszam dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli, wychowawców, pracowników administracji i obsługi i wszystkich parafian.

2. W najbliższą niedzielę 6.09.2015 Dożynki Wiejskie. Koło Gospodyń Wiejskich zaprasza na uroczystą Mszę św. o godz. 10.30. O godz. 12.00 – występy artystyczne w Sali OSP. O godz.14.00 – korowód wiejski z chlebem dożynkowym.

3. W tym tygodniu przypadają pierwszy: czwartek, piątek i sobota .

- pierwszy czwartek – Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 20.00 do 20.30. Msza św. o godz. 20.30 w sposób szczególny dla młodzieży zakończona Apelem Jasnogórskim. W czasie adoracji możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty. O godz. 19.30 spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania. Młodzież uczestniczy w adoracji i Mszy św. I czwartek oraz w I Piątek miesiąca.

- pierwszy piątek – od godz. 14.00 odwiedziny chorych z posługą duszpasterską Chorych proszę zgłosić wcześniej w zakrystii. Spowiedź dla wszystkich od godz. 16.30. Dla dzieci Sz.P. spowiedź zawsze w środę od godz. 17.15. przed I piątkiem miesiąca.

- pierwsza sobota – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP i dziesiątka różańca o trzeźwość w naszych rodzinach o godz. 6.30.

4. Inauguracja nowego roku formacyjnego wspólnot dziecięcych i młodzieżowych, odbędzie się w sobotę, 12 września br. w żywieckim amfiteatrze. Zapisy na wyjazd dzieci i młodzieży w zakrystii.

5. Dożynki Diecezjalno-Powiatowo-Gminne odbędą się w niedzielę, 13 września 2015 w Strumieniu. Dziękczynna Msza św. o godz. 11.00 Szczegóły w gablocie przy kościele. Ufam, że delegacja z naszej Parafii weźnie udział w tej modlitwie.

6. Tegoroczna Diecezjalna Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej odbędzie się w sobotę, 19 września. Zapisy na wyjazd w zakrystii.

7. Dyrektor Gimnazjum im. Jana Pawła II w Twardorzeczce informuje, że uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2015/2016 odbędzie się we wtorek 1 września 2015 około 9.45. Autobus zostanie podstawiony na przystanku obok kościoła o godz. 9.25.

Formacja w naszej Parafii:

Zaangażuj się w życie parafii! Do wyboru jest wiele możliwości. Wszystkie grupy ożywiają, ubogacają Kościół i Parafię i służą mu. Wszystkie służą rozwojowi i pogłębienia życia duchowego człowieka.

• Katecheza dla dorosłych – I niedziela po Mszy św. o godz. 8.30
  • Msza św. z udziałem dzieci naszej Parafii w każdy piątek miesiąca
  • Schola liturgiczna w piątek godz. 17.00.
  • Młodzież I czwartek miesiąca godz. 20.00
  • Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży w środę po Mszy św. wieczornej
  • Zbiórka dla ministrantów w sobotę po Mszy św.
  • Akcja Katolicka w trzeci poniedziałek miesiąca po Mszy św.
  • Koła Różańcowe I niedziela miesiąca po Mszy św. o godz. 8.30
  • Rada Parafialna ostatni poniedziałek miesiąca po Mszy św.
Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia 22 niedziela zwykła