Z rodziną do Matki

W kalendarz roku już na stałe wpisała się Pielgrzymka Rodzin naszej diecezji do Kalwarii. Każdego roku w trzecią sobotę miesiąca ze wszystkich stron naszej diecezji tłumnie zjeżdżają się małżeństwa z dziećmi, narzeczeni czy pary młodych ludzi, aby polecać się Bogu na kolejny rok.

W tegorocznym spotkaniu rodzin, tradycyjnie już, wzięła udział delegacja rodzin z naszej parafii. Spotkanie rozpoczęła Droga Krzyżowa na kalwaryjskich Dróżkach, symbolizująca życie człowieka – czasami proste a niejednokrotnie biegnące pod górkę i trudne do przebycia. Dzielnych rodziców i ich dzieci wcale nie zniechęciło błoto ani niska temperatura. Z dumą przebyli tę Drogę modląc się w intencji wszystkich rodzin w naszej diecezji.

Punktem kulminacyjnym dorocznej pielgrzymki była Eucharystia sprawowana przez biskupa Romana Pindla – Ordynariusza diecezji. „Nie ma człowieka, do którego słowo Boże by nie docierało” – podkreślał biskup, zwracając uwagę, że Bóg mówi do każdego. Niestety coraz częściej bywa tak, że Boga nie chcemy słuchać, albo uważamy, że lepiej sami potrafimy sobie ułożyć życie.

Na dowód wierności Bogu i wzajemnej miłości małżonkowie mieli okazję do odnowienia przyrzeczeń, jakie złożyli sobie zawierając sakrament małżeństwa. Podczas Mszy, koncelebrowanej przez dziesiątki kapłanów, duszpasterzy i proboszczów, swoje przyrzeczenia na ręce biskupa złożyli nowi doradcy życia rodzinnego naszej diecezji, których zadaniem będzie wspieranie rodzin będących w trudnych sytuacjach, z problemami.

Od ołtarza Bożego wszyscy przeszli do wspólnoty stołu, korzystając z gościnności OO. Bernardynów, wymieniając zdania, poglądy czy po prostu dzieląc się ciastem i radością.

Jedna rzecz, która pozostaje godna podkreślenia – od tego jakie będą nasze rodziny i jak w nich będzie przeżywana wiara zależy nasza przyszłość i przyszłość Kościoła, bo przecież powołania do służby w Kościele – kapłańskie i zakonne - też rodzą się z naszych rodzin…

FOTORELACJA:

DSCN4363  DSCN4367  DSCN4369  DSCN4372