Oto ja, poślij mnie!

16 listopada 2015 r. podczas Mszy św. w naszej Parafii odbył się obrzęd przyjęcia kandydatów i ministrantów do Służby Liturgicznej. Liturgię ubogaciła swoim śpiewem Schola Liturgiczna.

Oto ja poślij mnie”  – pod takim hasłem w dniach od 3 do 8 sierpnia 2015r. trwała w Rzymie jedenasta pielgrzymka Międzynarodowego Stowarzyszenia Ministrantów. Służba liturgiczna ołtarza spotkała się z Ojcem Świętym Franciszkiem na wieczornych nieszporach.

Zwracając się do przybyłych ministrantów Ojciec Święty Franciszek podkreślił istotę posługi ministranta. Ministrant, jak mówił, „nie zachowuje wiary dla siebie, ale dzieli się nią. Jest świadkiem, iż wiara może nadać nowy kierunek naszym krokom, że ona nas czyni wolnymi i mocnymi, abyśmy byli gotowi i zdolni do misji”.

– Wy, drodzy ministranci, im bliżej będziecie ołtarza, im bardziej będziecie pamiętać, aby rozmawiać z Jezusem w codziennej modlitwie, im bardziej będziecie się karmić Słowem i Ciałem Pańskim, tym bardziej będziecie umieli iść ku bliźniemu, niosąc mu w darze to, co otrzymaliście, wkładając z waszej strony w ten dar entuzjazm i radość, jaka została wam ofiarowana – podkreślił Ojciec Święty.

Dziękując ministrantom za ich posługę papież dziękował im, że odpowiedzieli na wezwanie Pana tak, jak to uczynił prorok Izajasz.

– Dziękuję za waszą dyspozycyjność w służeniu przy ołtarzu Pańskim, czyniąc z tej posługi miejsce treningu w wychowywaniu się do wiary i do miłości bliźniego. Dziękuję, że również i wy rozpoczęliście odpowiadać tak, jak uczynił to prorok Izajasz: „Oto jestem, poślij mnie” (Iz 6, 8 ) – dodał Papież.(KAI,4.8.2015)

Słowa papieża Franciszka stały się treścią rozważań w czasie Mszy św. i na spotkaniu w salce z ministrantami i rodzicami przy dobrym cieście i herbacie.

ZDJĘCIA:

DSCN4809  DSCN4812  DSCN4819  DSCN4828

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia Oto ja, poślij mnie!