„Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne” J 3,16. To w Jezusie Chrystusie objawiła się największa miłość Boga do nas. Wpatrujemy się w Krzyż znak największej miłości. Wpatrujemy się w obraz z ranami Jezusa Miłosiernego. Święty Jan Ewangelista kończy opis męki i śmierci Chrystusa na Krzyżu słowami: „Będą patrzeć na Tego, którego przebili” J 19,37. W to przebite Serce na krzyżu wpatrujemy się w naszej Parafii i w tym kościele p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Słotwinie. W Tym przebitym Sercu w sposób szczególny objawiła się miłość zbawcza i odkupieńcza.

Pan Jezus powiedział św. Faustynie: ”Otworzyłem swe serce jako żywe źródło miłosierdzia, niech z niego czerpią wszystkie dusze życie, niech się zbliżą do tego morza miłosierdzia z wielką ufnością” (Dz.1520).

W Liście Pasterskim przed peregrynacją czytamy: „Sam tytuł bulli ogłaszającej Rok Miłosierdzia: Misericordiae vultus (Oblicze miłosierdzia) , wskazuje wprost na Jezusa Chrystusa, bo to On „jest obliczem miłosierdzia Ojca”. To właśnie On najdoskonalej – jak pisze Ojciec Święty – „swoimi słowami, gestami i całą swoją osobą objawia miłosierdzie Boga”. Dlatego też „potrzebujemy nieustannie kontemplować tę tajemnicę miłosierdzia” (Misericordiae vultus).Kontemplować zaś osobę Jezusa można, rozważając słowa Ewangelii, modląc się Koronką do Bożego Miłosierdzia czy wpatrując się w obraz z napisem: Jezu ufam Tobie”. Chcemy to czynić nie tylko dzisiaj w czasie nawiedzenia ale zawsze.

Dziś wpatrujemy się i wczytujemy także w Twój Herb Ks. Biskupie. W Twoim Herbie jest zawołanie „In servitio Redemptori” (W służbie Odkupicielowi). Święty Jan Paweł II rozpoczął swój pontyfikat od nawoływania do tego, aby wszyscy otworzyli się na Odkupiciela i jego moc: ”Otwórzcie na oścież drzwi Odkupicielowi”. Przybywając do nas Ks. Biskupie pragniesz nam to przypomnieć i zachęcić do otworzenia serca Odkupicielowi.
Twoja nominacja na biskupa zbiegła się z datą pierwszego liturgicznego obchodu bł. Jana Pawła II. Są i symbole Eucharystii – kosz z rozmnożonym cudownie chlebem i ryby. Symbole chleba i ryb przypominają, że w sakramentach, a zwłaszcza w Eucharystii, Kościół urzeczywistnia tajemnicę odkupienia. Eucharystię, jako szczyt całego życia chrześcijańskiego.Za chwilę będziemy sprawować Eucharystię pod twoim przewodnictwem i słuchać Tego co chcesz nam powiedzieć .W twoim herbie Ks. Biskupie znajduje się krzyż z literą „M” Pragniemy wpatrywać się w rany Chrystusowe i Maryję Matkę Odkupiciela

Za kilka dni 8 grudnia 2015 roku rozpocznie się ogłoszony przez papieża Franciszka Jubileuszowy Rok Miłosierdzia, a my będziemy świętować 7 rocznicę powstania parafii. Peregrynacja wizerunku Pana Jezusa Miłosiernego i relikwii Świadków Miłosierdzia; św. Faustyny i św. Jana Pawła II wpisuje się w Jubileuszowy Rok Miłosierdzia i nasze wielkie dziękczynienie.

Dziś Panie Jezu pragniemy Ci podziękować za Twoje Miłosierdzie, które objawiasz wobec nas grzesznych ludzi. Dziękujemy za Twoja i nasza Matkę- Matkę Miłosierdzia. Dziękujemy za objawienie Tajemnicy Twego Miłosierdzia św. Faustynie. Dziękujemy za papieża Jana Pawła II. Dziękujemy za Twój obraz, który jest narzędziem objawienia i przekazania Twego Miłosierdzia. Dziękujemy za Koronkę do Twego Miłosierdzia. Za obecność Św. Faustyny i Św. Jana Pawła II w relikwiach w naszej Parafii.

Przyzywamy dziś świadków Bożego Miłosierdzia św. Faustynę, która mówiła ”Bóg jest Miłością i Miłosierdziem” i św. Jana Pawła II który mówił: „Bądźcie Apostołami Bożego Miłosierdzia”.

„Spójrz na obraz Miłosiernego Chrystusa i w głębi duszy-jak mówił św. Jan Paweł II-możesz usłyszeć, to co usłyszała św. Faustyna „Nie lękaj się, Ja jestem z Tobą. A jeśli szczerym sercem odpowiesz: Jezu ufam Tobie!. Znajdziesz ukojenie wszelkich niepokojów i lęków”.

Hasłem towarzyszącym nam w przygotowaniu do tego dnia były słowa, „Miłosierdzie źródłem nadziei”. Dziś polecajmy Miłosierdziu Bożemu całą Parafię: dzieci, młodzież w sposób szczególny Tą, która na przyjąć Sakrament Bierzmowania, ludzi chorych, cierpiących i nas zgromadzonych w tej świątyni. I za Janem Pawłem II prosimy. „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze tej ziemi”. Powitanie – Ks. Proboszcz

ZOBACZ WSZYSTKIE ZDJĘCIA

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia Peregrynacja Obrazu Jezusa Miłosiernego oraz Relikwii Św. Faustyny Kowalskiej i Św. Jana Pawła II - 24-25.11.2015