Adeste Fideles - Przybądźcie wierni

To średniowieczny hymn na okres Bożego Narodzenia śpiewany w języku łacińskim. Wybrzmiał także w naszym kościele p.w. NSPJ w Słotwinie w czasie koncertu kolęd chóru „Ave Maria”z Bestwiny 3 stycznia 2016 roku.

Już po raz dziesiąty gościliśmy w naszej Parafii Chór „Ave Maria”. Chór powstał w styczniu 2000r. przy Parafii Wniebowzięcia NMP w Bestwinie. Ideą powstania były obchody 900-lecia istnienia bestwińskiej parafii. Dyrygentem jest doświadczony chórmistrz Pan mgr Marian Lubicki. Chór występuje głównie podczas uroczystości kościelnych, patriotycznych i okolicznościowych w kraju i zagranicą.

W czasie Liturgii Eucharystycznej chórzyści wyśpiewali kolędy: „Leży, leży…”, „Wiązanka kolęd” ( Do szopy, Ach ubogi w żłobie, W żłobie leży), „Wśród nocnej ciszy”, „Dzisiaj w Betlejem”, „Gdy się Chrystus rodzi”.

W czasie koncertu: „Bracia patrzcie jeno”, „Pasterze mili”, „Cicho na ziemię” (kolęda francuska), „Cicha noc”, „Przybieżeli do Betlejem”, „Oj maluśki, maluśki (pastorałka)", „Gdy śliczna Panna, „Adeste Fideles”, „Lulajże Jezuniu”.

Na zakończenie pieśń Ludwiga van Bettovena do słów Fryderyka Schillera w przekładzie Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego Pieśń z IX Synfonia „Oda do radości”- mówiąca o bohaterstwie narodów, o byciu braćmi, przyjaźni, miłości oraz, że na gwiaździstym firmamencie miłość mieszka tam. Obecnie funkcjonuje jako hymn Unii Europejskiej.

Radości, miłości i dalszej przyjaźni. Tych obfitych darów Jezusa Odkupiciela życzyliśmy sobie wzajemnie w Nowym Roku 2016, prosząc Boga o błogosławieństwo.

Dziękujemy za ubogacenie swoim śpiewem Liturgii Eucharystycznej i za uroczysty koncert po Mszy Świętej. Podziękowanie dla Chórzystów na ręce Dyrygenta Pana mgr Mariana Lubickiego.

Ks. Mieczysław

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia Adeste Fideles - Przybądźcie wierni