Ryzyko drogi

„Inną drogą udali się do swojej ojczyzny” (Mt2,12).

6 stycznia 2016r. za przykładem Mędrców podjęliśmy trud poszukiwania i wzmocnienia naszej wiary udając się na „Strumieńskie Betlejem” - żywą szopkę. W Strumieniu w sanktuarium św. Barbary pracuje nasz Rodak Ks. Stanisław Binda.

Roman Brandstaetter w swoim wierszu Modlitwa Trzech magów dopisuje jeszcze finał historii w Betlejem. Ewangelista Mateusz kończy ją zdaniem: „Inną drogą udali się do swojej ojczyzny” (Mt2,12).

Mędrcy z wiersza Brandstaettera drżą z niepokoju, pytając Boga:
Wracając od Ciebie,
Będziemy musieli iść inną drogą
Niż ta, którą tutaj przyszliśmy.
Czy nie możemy wrócić, Boże, tą samą drogą?”.

Trwając na modlitwie w Sanktuarium, adorując Chrystusa , który jest Światłością świata, w blasku Osoby Chrystusa odnajdujemy prawdę o sobie, sens swojej drogi i rzeczywistą miłość aż po śmierć. W wierze umacnia nas św. Barbara, która po przyjęciu chrześcijaństwa była zmuszana do porzucenia wiary. Namowy i groźby nie skutkowały poniosła śmierć męczeńską.

Czy ujrzawszy Twoją światłość w spotkanych ludziach zaangażowanych w ukazaniu w sposób wizualny Tajemnicy Wcielenia. Wielką życzliwość w przyjęciu nas, będziemy mogli żyć tak, jakby nic się nie stał? Po co ta stajnia, zwierzęta, chłód i uniżenie, po co tyle trudu. Żeby zapalić w nas na nowo wiarę w Jezusa Chrystusa, który jest Drogą Prawdą i Życiem.

Podziękowanie składamy na ręce Ks. Prałata Oskara Kuśka i Ks. Rodaka Stanisława Binda.

ZDJĘCIA:

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia Ryzyko drogi