Kolędowanie w Słotwinie

Miłosierdzie stało się żywe i widoczne w Jezusie z Nazaretu
Papież Franciszek

Kolejny już raz 10 stycznia 2016 roku cieszyliśmy się parafialnym kolędowaniem. W tym roku przybrało ono ton Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. W pięknych słowach kolęd i pastorałek wspólnie doszukiwaliśmy się obrazu miłosiernej miłości Boga względem nas – kiedy wielki Bóg pochyla się nad małym człowiekiem i przybiera postać Dzieciątka, byśmy my – zwykli, tak często niedoskonali ludzie mogli wejść na drogę zbawienia.

W tegorocznym 11. Festiwalu Kolęd i Pastorałek wzięło udział aż 47 uczestników. Do kolędy rozgrzały nas przedszkolaki. Występowali soliści śpiewający a capella, soliści przy akompaniamencie organów oraz gitary, a także duety, tria oraz kolędujące już tradycyjnie rodziny Wronów i Traczów. Uczestnicy zaskakiwali nie tylko pięknymi głosami i repertuarem, ale także wspaniałymi przebraniami. I tak na scenie gościliśmy pastuszków, Maryję, Józefa, aniołki i górali. Całości fachowym okiem przyglądało się jury w składzie Pani Maria Wandzel, Pani Maria Binda-Sapeta oraz Pan Krzysztof Kliś. Czas obrad umilały nam grupy kolędnicze. Z pięknymi życzeniami wystąpili Kolędnicy od Kaplicy, swój czas mieli także Kolędnicy z Dolnej Słotwiny, którzy przyprowadzili misia i niesforną kozę, a także schola działająca przy parafii. Wisienką na torcie był koncert akordeonowy w wykonaniu Piotra Dawida.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom tegorocznego festiwalu i ich rodzinom za trud włożony w przygotowanie repertuaru oraz wspaniałych przebrań. Dziękujemy wspaniałym grupom kolędniczym umilającym czas oczekiwania na werdykt jury – Wasz śpiew, muzyka i wspaniałe przebrania są co roku ogromnie pozytywnym akcentem festiwalu! Dziękujemy prowadzącej Pani Dominice jak zawsze profesjonalnie przygotowanej w myśli twórcze i Pani Anecie prowadzącej blog „Lipowa i okolice”. Znak to już pewny, że kolędowanie w Słotwinie nie zaginie.

WYNIKI XI FESTIWALU KOLĘD I PASTORAŁEK

KATEGORIA I ‒ SOLIŚCI:

PRZEDSZKOLE/ZERÓWKA

• wyróżnienie specjalne – Aniela Dobija, Patrycja Wandzel, Oliwia Chrobak, Antonina Patryn

• I miejsceex aequo:Julia Ćwikła kl. II oraz Filip Śliwa kl. II
  • II miejsce: Zuzanna Wolny kl. II
  • III miejsce: Weronika Tracz kl. II
  • Wyróżnienie: Julia Kasela kl. I

SOLIŚCI Z INSTRUMENTEM

• I miejsceex aequo: Dagmara Jakubiec kl. V oraz Wioleta Wandzel kl. V

KATEGORIA II ‒ DUETY I TRIA

NAJMŁODSZE, MIESZANE