Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego

Każda niedziela jest małą Wielkanocą. Każde zwycięstwo nad pokusą i grzechem jest małą Wielkanocą, tryumfem Chrystusowego życia w nas nad śmiercią powodowaną przez grzech.

OGŁOSZENIA - 27.03.2016

1. Święta Paschalne są czasem Chrystusa który Zmartwychwstaje, aby przekonać nas że jest Bogiem, któremu warto wierzyć, któremu warto zaufać i którego warto kochać. Życzę radosnych dni świątecznych, obfitych w pokój, dobro i nadzieję.

2. W Poniedziałek Wielkanocny, 28 marca, Msze św. o godz. 8.30 i 10.30.

3. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek oraz pierwsza sobota miesiąca:
- pierwszy piątek – odwiedziny chorych o godz.14.00, o godz. 17.15 – Droga Światła i nabożeństwo do NSPJ.
- pierwsza sobota – o godz. 6.30 godzinki do NMP i modlitwa o trzeźwość w rodzinach

4. Zapraszam na pierwsze nabożeństwo Drogi Światła umieszczonej na parkingu w piątek o godz. 17.15.. Droga Światła -to nabożeństwo, podczas którego, podobnie jak podczas Drogi Krzyżowej, rozważa się 14 stacji, tylko że tym razem dotyczących wydarzeń po zmartwychwstaniu. O prowadzenie tego nabożeństwa proszę nową wybraną Parafialna Radę Duszpasterską. W zakrystii są przygotowane teksty rozważań.

5. W przyszłą niedzielę Święto Bożego Miłosierdzia. Po każdej Mszy św. będzie Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz możliwość ucałowania relikwii Świętej sw. Faustyny. Rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. W tym dniu ofiarą do puszek wspieramy Diecezjalne Radio Anioł Beskidów.

6. Potwierdzamy wyjazd na nocne czuwanie do Częstochowy 24/25 kwietnia (niedziela /poniedziałek)

7. Przeżyliśmy Wielki Tydzień, Święte Triduum Paschalne Męki i Zmartwychwstania Pańskiego, czas Rekolekcji Wielkopostnych, spowiedzi św. Dziękujemy Ks. Kanonikowi mgr Robertowi Kasprowskiemu Dyrektorowi Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej za słowo Boże jakie do nas skierował w czasie rekolekcji za całą Jego posługę sakramentalną w naszym Kościele. Wdzięczność wyrażamy w pamięci modlitewnej.

8. Dziękuję:
- Pocztom sztandarowym: Straży, LKS, Sz. P., niosącym baldachim, feletrony, obrazy, świece. Klerykowi Sławkowi, Panu Kościelnemu, Panu Organiście, Pani Wiesławie, Kołu Gospodyń Wiejskiej, Orkiestrze, Animatorom, Lektorom i Ministrantom za poświęcony czas. Bóg zapłać!
- Tym którzy przygotowali Ciemnicę i Grób Pański; Pani Marii i Pani Małgorzacie, Pani    Dominice, Młodzieży KSM, Lektorom naszej Parafii. Bóg zapłać za kwiaty podarowane na ołtarz Rodzinie PP. Gilowscy i Śliwa. Podziękowanie za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
- Strażakom za trud czuwania przy Grobie Pańskim. To podziękowanie kieruję na ręce Pana Prezesa i Naczelnika Straży. Niech Dobry Bóg wynagrodzi Wam czas poświęcony. I w ogóle wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do tego, że mogliśmy przeżyć: godnie i pobożnie te dni.

Wszystkim, za wielką troskę o przeżycie Triduum Paschalnego i Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego składam serdeczne Bóg zapłać!

9. Nowi Lektorzy
W kursie lektorskim uczestniczyli ministranci z naszej parafii:
Białek Konrad, Caputa Artur, Pietraszko Filip i Wandzel Patryk.
Po odbyciu kursu poprawnego czytania i szacunku do Pisma Świętego otrzymali specjalne błogosławieństwo.
Obrzęd pobłogosławienia nowych lektorów odbył się w środę, 23 marca 2016 r. o godz.. 17.00 w kościele Niepokalanego Serca NMP w Wieprzu k. Żywca.
Nowym lektorom gratulujemy i kierujemy życzenia zaczerpnięte z fragmentu Psalmu 100
(…) służcie Panu z weselem!
Wśród okrzyków radości stawajcie przed Nim!
Wiedźcie, że Pan jest Bogiem”

10. W najbliższą na Mszy św. o godz. 10.30 dokonam poświęcenia Tryptyku z wizerunkiem Jezusa Miłosiernego i Apostołów Bożego Miłosierdzia - św. Jana Pawła II i św. Faustyny Od najbliższej Niedzieli – Niedzieli Miłosierdzia Bożego rozpocznie się peregrynacja Obrazu w naszej parafii od domu do domu (lub od mieszkania do mieszkania), pozostając w każdej rodzinie przez dobę. Początek w Słotwinie u „Wandzli”. Tak jak przebiega kolęda. Wskazane jest by członkowie rodziny w tym dniu uczestniczyli we Mszy świętej. Szczegółowy przebieg przyjęcia, przeżycia czasu nawiedzenia i przekazania obrazu sąsiadom można znaleźć w przygotowanym modlitewniku. Wraz z obrazem będzie towarzyszyć modlitewnik, Kronika peregrynacji( gdzie wpisujemy dzień peregrynacji w rodzinie, swoje myśli(prośby, podziękowanie, uwielbienia, dziękczynienia), oraz różaniec drewniany – łącznik z wizerunkiem Jezusa Miłosiernego i św. Faustyny.

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego