II Niedziela Wielkanocna czyli Miłosierdzia Bożego

Rozpoczęcie Peregrynacji Kopii Obrazu Pana Jezusa Miłosiernego w Rodzinach naszej Parafii.

Po nawiedzeniu naszej Parafii przez Obraz Pana Jezusa Miłosiernego i Świadków Miłosierdzia: św. Faustyny i św. Jana Pawła II 24-25 listopada 2015 roku pragniemy dalej przeżywać czas łaski zapraszając kopię łagiewnickiego Obrazu do naszych domów. Peregrynacja w naszej Parafii rozpoczęła się w Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Do tej peregrynacji zachęcał nas Bp Ordynariusz w liście , który odczytałem w III Niedzielę Wielkiego Postu. Biskup napisał: „Chodzi o to, by Wizerunek z napisem „Jezu ufam Tobie mógł się zatrzymać u każdego, by nie ominął także tych, którzy nie dotarli do kościoła parafialnego i dotąd nie znaleźli czasu na modlitwę, a może w ogóle dawno już przestali się modlić (…) byśmy mieli odwagę iść do naszych sąsiadów z ręką wyciągniętą do pojednania, z modlitwą w sercu i zachętą do trwania przed Obrazem, którego podpis zaprasza do wyznania : „Jezu, ufam Tobie”

Dobremu przeżyciu peregrynacji Obrazu Pana Jezusa Miłosiernego, a także rozwoju kultu Miłosierdzia Bożego ma służyć specjalnie opracowana książeczka w formie listów. W tym podręczniku wprowadzającym do spotkania z Miłosiernym każdy znajdzie dla siebie pomoc.

Książeczka będzie wędrować z obrazem. Jest wiele praktycznych rad i modlitw.

Przed peregrynacją postarajmy się przystąpić do sakramentu pokuty, uczestniczyć we Mszy św. w dniu przebywania Obrazu. Przedstawmy Bogu sprawy z jakimi chcemy wypraszać Jego Miłosierdzie dla siebie, ludzi i świata. Przygotujmy także miejsce w swoim domu, honorowe miejsce, nakryte obrusem, przystrojone świecami, kwiatami. Przeżyjmy tą dobę w atmosferze rozmodlenia. Może zrezygnujmy z telewizji, komputera. Wygospodarujmy czas na modlitwę. Pomyślmy także o wzięciu do ręki i do serca słów Pisma św., o odmówieniu Koronki do Bożego Miłosierdzia, cząstki Różańca Świętego, o pobożnej lekturze. A przede wszystkim wykorzystajmy czas na swoją osobistą rozmowę z Bogiem o sobie samym. Jeśli mieszkasz sam, zaproś na wspólną modlitwę bliskich.

Wieczorem (o umówionej porze) przyjmijmy do swego mieszkania peregrynujący Obraz od sąsiadów. Wyjdźmy przed dom/mieszkania z zapaloną świecą w odświętnym ubraniu, Niech głowa rodziny, Senior rodu albo wybrany mieszkaniec przyjmie Obraz od poprzedniej rodziny i z szacunkiem umieści go na przygotowanym ołtarzyku.

W mieszkaniu rozpocznijmy swoje czuwanie od znaku Krzyża, wspólnego odmówienia Koronki do Bożego Miłosierdzia. Niech będzie i cisza i prywatna modlitwa. Obrazowi towarzyszyć będzie Kronika Nawiedzenia, do której wpisuje się fakt przyjęcia Obrazu z postanowieniami osób i rodzin. Zadbajmy o sprawne i pobożne przekazanie peregrynującego Obrazu do następnej rodziny, osoby. Ks. Proboszcz.

DSCN5657   DSCN5812

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia II Niedziela Wielkanocna czyli Miłosierdzia Bożego