Wielkanocny Poranek i co dalej?

Niedziela Zmartwychwstania od najdawniejszych lat nazwano uroczystością nad uroczystościami. Ta niedziela jest sercem świętowania Zmartwychwstania. Chrystus Zmartwychwstał. Świętowanie Zmartwychwstania Pańskiego rozciąga się na całą oktawę a także na cały okres wielkanocny.

Okres Wielkanocy trwa od Wielkanocy do Zesłania Ducha Świętego. Te pięćdziesiąt dni to radosny czas w Kościele.

W dniu 7 kwietnia 2016 roku o godzinie 20.00, jak w każdy pierwszy czwartek miesiąca, w naszej parafii gromadzimy się na adoracji i Mszy świętej na wspólnych modlitwach za kapłanów i osoby konsekrowane. W tym dni także zostało odprawione drugie w naszej parafii nabożeństwo Drogi Światła. Nabożeństwo odprawiliśmy w intencji Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w tym roku w Krakowie. Modlitwy prowadziła młodzież Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, która przy każdym spotkaniu odczytywała wybrane fragmenty z Ewangelii. Po 14 spotkaniach ze Zmartwychwstałym Jezusem udaliśmy się do kościoła na Mszę Świętą.
Po Mszy Świętej o godzinie 21 odśpiewaliśmy Apel Jasnogórski, a następnie zanosiliśmy modlitwy do Błogosławionego Jerzego Popiełuszko, odczytując litanię oraz oddając cześć Jego relikwiom.

DSCN5978  DSCN5988  RSCN5985

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia Wielkanocny Poranek i co dalej?