U Strażniczki naszej wiary

24 kwietnia 2016 roku kolejny raz pielgrzymowaliśmy do Matki Bożej Częstochowskiej. W tym roku to szczególna wizyta ‒ na 1050 lat po przyjęciu chrztu przez Mieszka I. Prosiliśmy Matkę Bożą – Strażniczkę naszej wiary ‒ aby strzegła w nas łaski chrztu świętego i jako wierna Uczennica swego Syna Jezusa wychowywała nas do dojrzałej wiary, niezłomnej nadziei i żarliwej miłości.

Zanim jednak pokłoniliśmy się wizerunkowi Matki Bożej zatrzymaliśmy się w Sanktuarium Krwi Chrystusa w Częstochowie. Miejsce to słynie z faktu, że jako jedno z trzech na świecie przechowuje relikwie Krwi Pańskiej. Dzięki posługującym w sanktuarium misjonarzom Krwi Chrystusa można było skorzystać z sakramentu pokuty oraz indywidualnego błogosławieństwa relikwiami Krwi Chrystusa. Warto uświadomić sobie, że w Roku Miłosierdzia to bardzo ważne gesty, gdyż Krew Chrystusa jest szczególnym znakiem Bożej miłości do każdego człowieka. Tajemnica cierpienia Jezusa i przelanej Krwi wzywa nas do pojednania się z Bogiem i przebaczenia każdej osobie.

Nocne czuwanie rozpoczęliśmy od odśpiewania Apelu Jasnogórskiego, następnie wspólnie z parafianami z Lipowej i z pielgrzymami z innych parafii wyrażaliśmy nasze podziękowania i prośby przed obliczeniem Matki Bożej Częstochowskiej.

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia U Strażniczki naszej wiary