6 Niedziela Wielkanocna

Dziś 6 niedziela wielkanocna. Jesteśmy na liturgii eucharystycznej, która jest zadatkiem doskonałej uczy w Niebieskim Jeruzalem. Jezus już dziś przygotowuje nas do zamieszkania w tym wiecznym mieście zbawionych i uczy nas prawa miłości, które będzie jedynym tam obowiązującym. To dzięki Eucharystii nasze serca zostaną napełnione prawdziwym pokojem.
OGŁOSZENIA: 1.05.2016

1.    Dzisiaj rozpoczynamy nabożeństwa majowe, które będą w niedzielę i święta o godz. 15.00 (po nabożeństwie o godz.15.30 Msza św.), a od poniedziałku do soboty o godz. 17.30. Zachęcam wszystkich do uczestnictwa w tym nabożeństwie.
2.    W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Modlitw o urodzaje. W Polsce noszą one nazwę Dni Krzyżowych, ponieważ procesje błagalne tych dni kierują się zwykle do przydrożnych krzyży. Kościół modli się o błogosławieństwo w każdej ludzkiej pracy.
              a)    w poniedziałek, gromadzimy się przy kapliczce na skrzyżowaniu dróg -Bugaj o godz. 17.30, procesja do kościoła i Msza św.
              b)    we wtorek, gromadzimy się przy kapliczce w Słotwinie nad kościołem obok posesji PP. Wandzel, PP. Polewka godz.15.00, procesja i Msza św.
              c)    w środę gromadzimy się przy kapliczce na Poddzielcu przy posesji PP. Dudys o godz. 17.30, procesja i Msza św.
3.    Liturgiczne obchody tygodnia:
              a)    w poniedziałek, 2 maja – wspomnienie Św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła
              b)    we wtorek, 3 maja – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze św. tak jak w niedzielę. O godz. 10.30 Msza Święta w intencji Strażaków.
              c)    w środę, 4 maja – wspomnienie św. Floriana, męczennika
              d)    w piątek, 6 maja – święto Św. apostołów Filipa i Jakuba. W tym dniu rozpoczynamy czas modlitewnej nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego
4.    W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i I sobota miesiąca:
             a)    pierwszy czwartek – o godz. 20.00 - Droga Światła połączona z nabożeństwem majowym (wyjątkowo nie będzie nabożeństwa o 17.30), a o godz. 20.30 Msza św.
             b)    pierwszy piątek – od godz. 14.00 odwiedziny chorych (zgłoszenia do środy w zakrystii), od godz. 16.30 możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania
             c)    pierwsza sobota – o godz. 6.30 Godzinki do NMP, dziesiątka różańca o trzeźwość w naszych rodzinach
5.    W sobotę, 7 maja o godz. 10.00, w kościele katedralnym Św. Mikołaja w Bielsku-Białej, Ksiądz Biskup Roman Pindel udzieli święceń diakonatu akolitom naszej diecezji. Modlimy się za kandydatów do święceń.
6.    W przyszłą niedzielę, 8 maja, przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. O godz. 15.30  Pierwsza  Rocznica Komunii Świętej. Dzieci wraz z Rodzicami uczestniczą wcześniej w nabożeństwie majowym. Odpowiadając na apel Papieża Franciszka i Bp Ordynariusza w najbliższą  niedzielę modlitwy i  zbiórka do puszek jako wsparcie dla ofiar trzęsienia ziemi w Ekwadorze.
7.    Bóg zapłać za złożoną dzisiaj ofiarę na potrzeby diecezji. Tradycyjnie w przyszłą niedzielę Panowie z Rady Parafialnej zbiorą ofiarę na nasz kościół. Rozpoczęły się prace przygotowawcze do wymiany rynien i malowania dachu na kaplicy.

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia 6 Niedziela Wielkanocna