Wychowawczyni powołań

Maj - kojarzy się nam Polakom w kraju i na obczyźnie ze czcią Maryi. W kościołach czy przydrożnych kapliczkach wysławiamy Panią nieba i ziemi śpiewem Litanii Loretańskiej. Jedno z wezwań brzmi: Królowo Apostołów. Odnosi się w pierwszej kolejności do Apostołów na których spojrzał Pan i zaproponował , ażeby szli za Nim. On to powierzył swoja Matkę Janowi i apostołom. Maryja trwała z nimi na modlitwie, otaczała opieką i była obecna w ich działalności. Opiekę Maryi można rozszerzyć na wszystkich powołanych.

Maj - to czas egzaminów maturalnych, czas intensywnych rozmyślań i decyzji życiowych, czas odkrywania powołania życiowego.

W pierwszy czwartek miesiąca gromadzimy się zawsze w naszym kościele wieczorem o godz. 20.00 na adoracji i Mszy św. Modlimy się w intencji Papieża, Biskupów i Kapłanów. Polecamy Księży Rodaków, siostrę Ancillę , kleryka Sławomira i wciąż prosimy o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Mszę św. sprawujemy O Jezusie Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie. Modlitwy zanosimy także za wstawiennictwem bł. Ks. Jerzego Popiełuszko odmawiając Litanię do Błogosławionego, którego obraliśmy sobie za patrona modlitw i intencji Ojczyzny i powołań kapłańskich i zakonnych. Po Mszy świętej i Apelu Jasnogórskim jest zawsze możliwość ucałowania relikwii Błogosławionego.

W pierwszy czwartek maja dodatkowo nabożeństwo majowe oraz w 40 dniu po Zmartwychwstaniu Chrystusa odprawiliśmy Drogę Światła na parkingu. Rozważania prowadzili ministranci, lektorzy i animatorzy naszej parafii.

DSCN6159  DSCN6161  DSCN6162

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia Wychowawczyni powołań