Ku nowemu, lepszemu światu

13 maja 2016 we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej odprawiliśmy w tym roku pierwsze nabożeństwo Fatimskie. Różaniec prowadziła i Figurę niosła Róża św. Józefa.

W 35 rocznicę zamachu na Jana Pawła II dziękowaliśmy Bogu za ocalone życie Papieżowi. To on rok po zamachu 13 maja 1982 roku w Fatimie mówił: „Wołanie zawarte w orędziu Maryi z Fatimy jest tak głęboko zakorzenione w Ewangelii i całej Tradycji, że Kościół czuje, iż orędzie to nakłada na niego obowiązek wysłuchania go”.

W 2017 roku przypadnie setna rocznica objawień fatimskich. . Do tego wydarzenia przygotowujemy się poprzez trwającą dziewięć lat Nowennę (2009-2017). Tematyką tego roku przygotowań są słowa „Bóg jest Miłosierny - Ostatnie słowo należy do Boga, który jest Miłością” (Sekretariat Fatimski)

Uczestnictwo w Wielkiej Nowennie Fatimskiej ,w nabożeństwach niech pomoże nam w odnalezieniu drogi, która prowadzi ku „nowemu, lepszemu światu” (Jan Paweł II).

Zapraszam do uczestnictwa w nabożeństwach Fatimskich zawsze każdego 13 miesiąca od maja do października. Początek godz. 17.30 przy kapliczce Matki Bożej Fatimskiej, następnie procesja z Figurą do kościoła, różaniec, Msza święta, procesja maryjna ze świecami.

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia Ku nowemu, lepszemu światu