Uroczystość Odpustowa

10 NIEDZIALA ZWYKŁA – C

Uroczystość Odpustowa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa

„Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a ja was pokrzepię. Weźcie moje jarzmo na siebie i uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokorny sercem, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych” (Mt 11,28-29)

Przeżywamy dzisiaj uroczystość Odpustową ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Św. Jan Ewangelista kończy opis męki i śmierci Chrystusa na Krzyżu : „Będą patrzeć na tego, którego przebili” J 19,37. W to przebite Serce na krzyżu wpatrujemy się w naszej Parafii i kościele p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa. W Tym przebitym Sercu objawiła się w sposób szczególny miłość zbawcza i odkupieńcza. Jak pisze Papież Franciszek w Bulii na Jubileusz Miłosierdzia „Jezus z Nazaretu swoimi słowami, gestami i całą swoją osobą objawia miłosierdzie Boga”, „Z serca Przenajświętszej Trójcy, z nieprzeniknionych głębokości tajemnicy Boga, wytryska i nieprzerwanie płynie wielka rzeka miłosierdzia”.

W Roku Miłosierdzia, w Roku Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski sprawował Msze św. i kazanie wygłosił Ks. Kanonik Ryszard Juszczak, mój Rodak obchodzący w tym roku 50-lecie Kapłaństwa. W Milenium Chrztu Polski w 1966 roku otrzymał święcenia kapłańskie z rąk Metropolity krakowskiego abp Karola Wojtyły. Przez 10 lat pracował jako katecheta i duszpasterz w parafiach archidiecezji krakowskiej. W 1976 roku Kard. Wojtyła skierował Go do pracy duszpasterskiej wśród brytyjskiej Polonii. W Anglii posługiwał przez większość swego kapłańskiego życia. Do Polski wrócił 2007 roku jak emerytowany ksiądz zamieszkał w rodzinnej Parafii, gdzie posługuje jak kapłan a także jak spowiednik w kościele Mariackim w Krakowie.

Św. Jan Paweł II w 50-tą rocznicę swoich święceń kapłańskich napisał książkę „Dar i Tajemnica”, gdzie pisze ,że „każde powołanie kapłańskie jest wielką tajemnicą, jest darem, który nieskończenie przerasta człowieka”. Dziękujemy dziś Bogu za dar Twojego kapłaństwa Księże Ryszardzie. Dziękujemy za podjęcie się trudu rozpalania naszych serc miłością do Boga i człowieka, za sprawowanie Najświętszej Ofiary, słowo Boże i modlitwę. Niech Chrystus Najwyższy Kapłan Ten, który Cię powołał obdarza potrzebnymi łaskami. Dziękuje za obecność, za podarowaną książkę Twojego autorstwa „Zamyślenia nad moim Jezusem”. To zbiór homilii skierowany do tych, którzy pragną poznać i pokochać Jezusa, do tych, którzy chodzą krętymi ścieżkami życia, poszukują prawdy.

Delegacja parafialna…

Pragnę podziękować Kapłanom przybyłym na uroczystość Odpustową. Księżom Jubilatom, Ks. Proboszczom, Ks. Wikariuszom, Katechetom, wszystkim Kapłanom. To podziękowanie składam na ręce Ks. Prałata Stanisława Bogacza, Dziekana naszego Dekanatu. Podziękowanie Pocztom Sztandarowym, Strażakom, Kołu Gospodyń Wiejskich, Panu Kościelnemu, Panu Organiście, Ministrantom, Paniom niosącym świece, obrazy, niosącym baldachim, dzieciom sypiącym kwiaty, chłopcom dzwoniącym dzwoneczkami, Orkiestrze, Rodzinom za dekorację kwiatową naszego kościoła. Całej Wspólnocie i Gościom za obecność i kontemplację Serca Jezusowego, które jest źródłem życia i świętości.

Zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwach czerwcowych. To dobra szansa do okazania wdzięczności Sercu Jezusowemu za Jego niepojętą miłość do nas i okazja do wynagrodzenia za grzechy swoje i świata.

• w środę, 8 czerwca - wspomnienie Św. Jadwigi.
  • w piątek, 10 czerwca – wspomnienie bł. Bł. Bogumiła, bp
  • w sobotę, 11 czerwca – wspomnienie św. Barnaby, apostoła

2. W najbliższą niedziele zbieramy ofiary na kościół wpisując do księgi Ofiarodawców.

3. Spotkanie z Parafialną Radą Duszpasterska w środę po Mszy św. wieczornej.

4. W piątek 10 czerwca czuwanie naszego dekanatu Radziechowskiego w Hałcnowie przed uroczystością ustanowienia kościoła Nawiedzenia NMP w Bielsku-Białej Hałcnowie Bazyliką Mniejszą.

Program czuwania:

• 18.00 - powitanie
  • Droga Krzyżowa
  • modlitwa różańcowa
  • 20.00 - Msza św. koncelebrowana
  • Apel Jasnogórski
  • Wyjazd indywidualnie, samochodami osobowymi.

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia Uroczystość Odpustowa