Kamień użyty w kościele i wokół kościoła NSPJ w Słotwinie

Kamień wykorzystywano przez człowieka od niepamiętnych czasów do różnych celów: wykonywano narzędzia, przedmioty codziennego użytku, ozdoby, służył jako budulec i ozdobę obiektów kultu.

W kościele i wokół kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w Słotwinie wykorzystano kamień naturalny:

• w kościele: „Carrara” – biała - marmur karraryjski pochodzący z miejscowości „Carrara” –Włochy, „Morawica”- kamień wapienny oraz kamień „Marianna”- biała”
  • na zewnątrz: Piaskowiec „Brenna” - piaskowiec barwy szarej - „kamień niebieski”, oraz piaskowiec barwy zielonkawej z wkładami piaskowca barwy szarej – „kamień pstry, granit -„Strzegom” i granit (czarny).

Obecnie trwają prace obłożenia murków i filarów ogrodzenia kamieniem naturalnym piaskowiec „Brenna” barwy szarej. Dziękuje Panu Józefowi za dokładność, profesjonalizm i wykonywanie pracy z myślą o szczególnym miejscu jakim jest kościół i otoczenie oraz pomocnikowi Panu Andrzejowi.

Na krakowskich Błoniach w 1979 roku Ojciec Święty Jan Paweł II wypowiedział słowa: „I dlatego pozwólcie, że zanim odejdę, popatrzę jeszcze stąd na Kraków, na ten Kraków, w którym każdy kamień i każda cegła jest mi droga”.

Każda cegła, każdy kamień przy kościele i wokół kościoła jest nam bardzo drogi. To trud i ofiarność parafian. Bóg zapłać!. Ks. proboszcz.

DSCN6572   DSCN6644

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia Kamień użyty w kościele i wokół kościoła NSPJ w Słotwinie