Jubileusz 10-lecia KSM w diecezji bielsko-żywieckiej

Członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży z całej diecezji bielsko-żywieckiej, w tym także nasz parafialny oddział, 25 czerwca wzięli udział w uroczystościach z okazji dziesięciolecia istnienia formacji KSM w diecezji. Świętowanie rozpoczęło się w kościele pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bielsku-Białej uroczystą mszą świętą, której przewodniczył biskup Piotr Greger w koncelebrze z asystentami parafialnych oddziałów stowarzyszeń. Podczas mszy świętej młodzież z naszej parafii oddelegowana była do sztandaru diecezjalnego KSM.

Następnie w auli Kurii diecezjalnej odbyła się uroczysta gala jubileuszowa prowadzona przed Dominikę Konior oraz Kamila Duca, podczas której młodzież KSM wspominała historię stowarzyszenia, prezentowała podejmowane inicjatywy oraz działania. Później w LUCE Arena odbył się wieczorek taneczny, na którym oddziały mogły się lepiej poznać i zintegrować.

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży jest stowarzyszeniem kościelnym, zrzeszającym młodych katolików świeckich, działających na terenie całej Polski. KSM gromadzi młodzież w wieku od 14 do 30 lat.. Jego celem jest kształtowanie dojrzałych chrześcijan oraz aktywne uczestnictwo we wspólnocie i misji Kościoła przez szerzenie i upowszechnianie katolickich wartości i zasad we wszystkich dziedzinach życia, zwłaszcza społecznego i kulturalnego. Hasłem przewodnim Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży jest „Przez cnotę, naukę i pracę służyć Bogu i Ojczyźnie - Gotów!”.
KSM Diecezji Bielsko-Żywieckiej zostało powołane przez biskupa ordynariusza Tadeusza Rakoczego dekretem z 27 czerwca 2006 roku. Asystentem diecezjalnym stowarzyszenia został mianowany ks. Piotr Bączek.
Główne wydarzenia organizowane corocznie przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży w naszej diecezji to Korowód Świętych, Konkurs Poezji Religijnej, Wakacje z książką dla dzieci oraz rajdy rowerowe. Poszczególne oddziały angażują się modlitewnie i liturgicznie w swoich parafiach, tak jak w naszej parafii młodzież prowadzi comiesięczne adoracje pierwszoczwartkowe.

ZOBACZ WSZYSTKIE ZDJĘCIA

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia Jubileusz 10-lecia KSM w diecezji bielsko-żywieckiej