Rodzinna niedziela

Już po raz ósmy w minioną niedzielę, 7 sierpnia, odbył się Rodzinny Festyn Parafialny przygotowywany przy okazji święta Matki Bożej Anielskiej. Jest to już tradycyjnie bezalkoholowe spotkanie rodzin naszej parafii oraz wielu wspaniałych gości.

Początek nastąpił o godzinie 14.00 i wtedy właśnie wystąpiły panie z Koła Gospodyń Wiejskich – ich barwne stroje oraz piękny śpiew na dobre rozpoczęły świętowanie. Oczekiwaliśmy też na mecz piłki nożnej – jako że jak co roku gościmy na boisku LKS Sokół Słotwina, nie sposób tego nie wykorzystać. Do pierwszej rozgrywki przystąpili księża i ministranci przeciw przedstawicielom LKS Słotwina, następnie wygrani, czyli księża oraz ministranci, rozegrali zakończony remisem pojedynek z paniami. Zaraz po zakończeniu rozgrywek odbył się pokaz umiejętności oraz sprzętu strażaków z OSP Słotwina. Jak zwykle dla dzieci, młodzieży, a nawet dorosłych przewidziano rozmaite zabawy, które poprowadziła pani Bożena Zuziak. Na najmłodszych czekała również dmuchana zjeżdżalnia.

Ciekawym punktem festynu były licytacje – można było zakupić piękny drewniany komplet mebli ogrodowych, kapelusz męski oraz kosze wypełnione dobrociami. Tradycyjnie też licytowano przepyszny tort, który ostatecznie został podzielony pomiędzy wszystkich uczestników festynu. Można było również zakupić smaczny obiad z grilla, ciasta domowej roboty oraz inne smakołyki.

Zabawę uświetnił Krzysztof Byrdy, który przygrywając na akordeonie, zachęcał do wspólnego śpiewu, a na koniec do tańca zaprosił organista pan Mieczysław Stec. Zabawa zakończyła się wspólnym apelem jasnogórskim oraz błogosławieństwem.

Serdecznie dziękujemy każdemu, kto w jakikolwiek sposób przyczynił się do przygotowania tego parafialnego święta. Równie mocno dziękujemy wszystkim uczestnikom – bez was to spotkanie nie miałoby tak wspaniałego wyrazu! Niedziela spędzona z rodziną na świeżym powietrzu to najlepszy plan na wypoczynek i doskonała okazja do budowania tych najważniejszych relacji – z ludźmi.

festyn 1  festyn 1  festyn 1  festyn 1  festyn 1

festyn 1  festyn 1  festyn 1  festyn 1  festyn 1