98. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę

Obchody związane z Narodowym Świętem Niepodległości 11 listopada 2016 r. trwały w naszej parafii przez dwa dni 9 listopada i 11 listopada. W Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej 9 listopada po Mszy św. o godz. 16.00 odbyła się  uroczysta akademia słowno muzyczna uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z udziałem Pana Wójta Gminy Lipowa, Radnych Powiatu i Gminy. We wspomnienie św. Marcina z Tours 11 listopada uroczysta Msza św. za Ojczyznę i modlitwy pod Pomnikiem przy którym upamiętniamy Tych, którzy zginęli za Ojczyznę. Modlitwy zanosiliśmy za wstawiennictwem bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Delegacje złożyły wiązanki kwiatów. Uroczystością towarzyszyły nam myśli nauczania papieskiego Św. Jan Pawła II.

U początku swej drugiej pielgrzymki do kraju Ojciec Święty mówił:

„Pierwszym słowem wypowiedzianym w milczeniu i na klęczkach, był pocałunek tej ziemi: ojczystej ziemi(…).Pocałunek złożony na ziemi polskiej ma jednak dla mnie sens szczególny. Jest to jakby pocałunek złożony na rękach matki- albowiem Ojczyzna jest naszą matką ziemską. Polska jest matką szczególną. Niełatwe są jej dzieje, zwłaszcza na przestrzeni ostatnich stuleci. Jest matką, która wiele przecierpiała i wciąż na nowo cierpi. Dlatego też ma prawo do miłości szczególnej”

FOTORELACJA:

DSCN7350  DSCN7351  DSCN7354  DSCN7365

DSCN7379  DSCN7389  DSCN7395  DSCN7396

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia 98. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę