Chrystus Królem naszych serc i Ojczyzny

W przededniu uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata 19 listopada 2016 r. został odczytany Akt intronizacyjny w obecności Episkopatu Polski i wiernych z całej naszej Ojczyzny w Krakowie – Łagiewnikach w sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Został odczytany także przez Biskupa w naszej Diecezji, a także i w naszym kościele. Towarzyszył nam śpiew: „Chrystus wodzem, Chrystus Królem, Chrystus władcą nam”, a także śpiewaliśmy:

„Króluj nam Chryste, zawsze i wszędzie,
To nasze rycerskie hasło.
Ono nas zawsze prowadzić będzie
I świecić jak słońce jasno”.

To fragment hymnu ministrantów, który śpiewany jest zawsze na rozpoczęcie zbiórki, formacji liturgicznej i wychowania. Przez cały rok kandydaci do służby liturgicznej przygotowywali się uczestnicząc w spotkaniach. W 21 listopada 2016 r. odbył się obrzęd przyjęcia do grona ministrantów.

W kazaniu przypomniano o godności i obowiązkach bycia ministrantem, towarzyszyła nam pieśń o św. Tarcyzjuszu, patronie ministrantów. Ustanowieni ministranci to: Bartosz, Patryk, Tomasz. Na spotkaniu z Rodzicami przypomniano o odpowiedzialności posługi. Spotkanie zakończyło się poczęstunkiem i modlitwą.

DSCN7407  DSCN7416  DSCN7418

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia Chrystus Królem naszych serc i Ojczyzny