Za wzorem doskonałej Miłości. 12 Festiwal Kolęd i Pastorałek w Słotwinie

8 stycznia w naszej parafii odbyło się kolejne święto kolędy. Co roku pragniemy kultywować tę piękną tradycję wspólnego wielbienia Nowonarodzonego Jezusa, do czego nieustannie zachęca proboszcz parafii ks. Mieczysław. Tym razem do konkursu zgłosiło się 30 uczestników – byli to uczniowie szkoły podstawowej, a także przedszkola i zerówki. Oprócz nich wystąpiły rodziny Traczów i Wronów, a czas oczekiwania na werdykt jury umilili Kolędnicy od Kaplicy oraz panie z Koła Gospodyń Wiejskich.

Słuchając kolęd, rozważaliśmy o wielkiej Miłości, jaką obdarzył nas Bóg, który zesłał na ziemię swojego Syna. Jesteśmy zobowiązani do postępowania na wzór tej Miłości. Z pomocą przychodzą nam święci: św. Brat Albert, którego setna rocznica śmierci przypadła 25 grudnia 2016 roku, a obecny rok w Kościele katolickim jest obchodzony na jego cześć. Ten opiekun biednych i bezdomnych mawiał: „trzeba być dobrym jak chleb, który dla wszystkich leży na stole, z którego każdy może kęs dla siebie ukroić i nakarmić się, jeśli jest głodny”. Wzorów wielkiej Miłości doszukiwaliśmy się także w świętych uwiecznionych na płaskorzeźbach zdobiących naszą świątynię: to św. Jan spoczywający na Sercu Jezusa – pierwszy Jego czciciel, to św. Małgorzata Maria Alacoque, której Jezus odsłonił tajemnicę swojego Serca, miłości do ludzi, a także św. Florian dający świadectwo miłości do Boga, oddający życie w imię Jezusa.

Prawdy o narodzeniu Jezusa i wielkiej Miłości Boga do człowieka wyśpiewywali kolędnicy. Mogliśmy usłyszeć takie pastorałki, jak Kiejłowiecek pilnowali, Jam jest dutka, Skrzypi wóz, a także kolędy Bóg się rodzi, Mizerna cicha, Dzisiaj w Betlejem i inne. Uczestnicy zadbali o przepiękne, kolorowe stroje. Wszystkim występom przyglądało się bacznie jury: Pani Maria Wandzel, Pani Maria Binda-Sapeta, Pan Krzysztof Kliś, które wydało następujący werdykt:

Kategoria: Soliści najmłodsi

• I miejsce: Patrycja Wandzel
  • II miejsce: Natalia Tlałka
  • III miejsce: Maja Brudny Kujawa

Kategoria: Soliści ze szkoły podstawowej

• I miejsce: Filip Śliwa
  • II miejsce ex aequo: Maksymilian Ćwikła, Julia Kowalska
  • III miejsce ex aequo: Emilia Wolny, Laura Majcherek

Kategoria: Duety i kwartety najmłodsze

• Dwa wyróżnienia specjalne: Magdalena Socha, Katarzyna i Agnieszka Jasek, Maja Brudny Kujawa oraz Paulina i Marysia Matuszek

Kategoria: Duety i tria ze szkoły podstawowej

• Grand prix: Julita Dobija z siostrą Natalią
  • I miejsce ex aequo: Karina Weber i Julia Ćwikła oraz Julia Howaniec i Marlena Duraj
  • II miejsce ex aequo: Monika i Mikołaj Pilarz oraz Weronika Tracz, Zuzanna Wolny, Julia Wolny
  • III miejsce ex aequo: Karolina i Patrycja Waluś, Wiktoria Dobija oraz Wioletta Wandzel, Agnieszka Śliwa, Julia Wieczorek

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom festiwalu oraz Kolędnikom od Kaplicy i Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich za trud włożony w przygotowanie kolęd oraz przepięknych strojów!

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia Za wzorem doskonałej Miłości. 12 Festiwal Kolęd i Pastorałek w Słotwinie