Boże powołałeś mnie

W uroczystość Św. Stanisława , biskupa i męczennika, wieczorna Msza św. była sprawowana w intencji diakona Sławomira Pietraszko. Dzieci, młodzież i dorośli dziękowali Bogu za dar powołania. W programie przygotowanym przez Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oprócz myśli o powołaniu towarzyszyła piosenka religijna:

Boże powołałeś mnie
Boże Ty wezwałeś mnie
Ty pragniesz mnie posłać
Bym głosił słowa Twe
Boże na wezwanie Twoje
Daję Tobie serce me
Boże nie mogę zrozumieć
Miłości, którą dałeś mi.

Ks. diakon wraz z zebranymi w kościele dziękował Bogu za dar powołania. Prowadził nabożeństwo majowe i w czasie celebrowanej Eucharystii przez proboszcza wygłosił homilię nawiązującą do posługi diakona dając przykład męczeństwa św. Stanisława, diakonów, obecności krzyża w życiu wyznawców Jezusa i w życiu powołanych.

Ref: Dziękuję Tobie o Panie
Dziękuję za miłość Twoją
Dziękuję za powołanie, które dałeś mi
To będzie dla mnie szczęśliwy dzień
Gdy włożysz na mnie swe ręce
To ze szczęścia dusza ma śpiewa, słowa te.

Zadaniem uczniów Chrystusa jest trwanie pod krzyżem i kontemplowanie przebitego Serca Pana Jezusa. Niech Serce Jezusowe , które patronuje w naszej Parafii i kościele będzie źródłem wszelkich łask a Matka Boża wychowawczyni powołań kapłańskich wyprasza potrzebne łaski.

Panie, skąd ta hojność Twoja?
Panie, czemu właśnie ja?
Wcale nie zasłużyłem na miłość, którą dałeś mi.

Modlitwą i życzeniom towarzyszyła myśl, o szczególnym powołaniu Chrystusa. Do odwagi i wytrwania zachęcał św. Stanisław główny patron Polski i bł. Ks. Michał Sopoćki patron rocznikowy obecny w naszym kościele w relikwiach.

DS8792  DS8797  DS8799

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia Boże powołałeś mnie