Dla ludzi i Kościoła

"Najbardziej twórczą ze wszystkich prac jest praca nad sobą,
która pozwala odnajdywać urok młodości.”
św. Jan Paweł II

Nowy rok szkolny już nieodzownie związał się z początkiem nowego roku formacji duchowej. Zgodnie z przesłaniem Kościoła tylko rozwój wiary i nauki - jako dwóch skrzydeł - pozwoli człowiekowi wznieść się ku poznaniu prawdy. W naszej wspólnocie parafialnej rozpoczęcie nowego roku formacji ducha miało miejsce w dniu szczególnym, w pierwszy czwartek miesiąca września, kiedy to oddawaliśmy Bogu czekające nas wydarzenia, nadchodzący czas i niedaleką przyszłość w czasie adoracji o godzinie 20:00. Po niej, w trakcie uroczystej Eucharystii zawierzyliśmy siebie oraz wspólnoty Akcji Katolickiej, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, scholii i ministrantów Chrystusowi - Najwyższemu Kapłanowi, który będzie nas w tym nowym roku pracy nad sobą prowadził i strzegł. Modliliśmy się za tych, których Pan powołał, jako formujących ludzkie sumienia i głoszących Słowo Boże: za kapłanów i powołanych, prosząc o nowych „robotników na niwie Pańskiej”. Patronował nam w tym bł. ks. Jerzy Popiełuszko, wskazując jednocześnie drogę męczeństwa - bo jak głosi przecież Pismo Święte: „bo w wielkiej mądrości - wiele utrapienia, a kto przysparza wiedzy - przysparza i cierpień” (Koh 1, 18).

W następną sobotę delegacja naszej wspólnoty na czele z Księdzem Proboszczem udała się do żywieckiego Amfiteatru, aby łącząc się z resztą diecezji bielsko-żywieckiej, pod przewodnictwem biskupa Romana Pindla w dziękczynnej Eucharystii dziękować za czas wakacji i prosić o światło Ducha Świętego w nowy czasie łaski. Biskup Ordynariusz w swojej homilii starał się przekazać ponad dwóm tysiącom młodych ludzi, jak doniosłe znaczenie ma dla naszego życia i rozwoju trzecia Osoba Trójcy Przenajświętszej.

Pozostaje nam i naszym duszpasterzom oraz katechetom życzyć tych darów w nowym roku szkolnym i formacyjnym, aby nasze wspólnoty prężnie się rozwijały i działały dla dobra ludzi i Kościoła.

DS9141  DS9143  DS9159

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia Dla ludzi i Kościoła