Procesja do przydrożnych kapliczek na zakończenie nabożeństw różańcowych

W Liście Apostolskim Rosarium Virginis Mariae Ojciec święty zachęcał nas: „do kontemplowania oblicza Chrystusa w towarzystwie i w szkole Jego Najświętszej Matki. Odmawiając różaniec bowiem to nic innego, jak kontemplować z Maryją oblicze Chrystusa…”.

Przez cały miesiąc październik w sposób szczególny kontemplowaliśmy oblicze Chrystusa. Dziękuję wszystkim grupom prowadzącym różaniec i wszystkim obecnym na modlitwie w kościele i w domach rodzinnych.

Na zakończenie nabożeństw różańcowych tradycyjnie już od 2005 roku udaliśmy się do przydrożnych kapliczek, rozważając tajemnice różańcowe.

Tym razem odwiedziliśmy kapliczki na trasie Lipowa Poddzielec - kościół. Jest ich dziewięć. Przy każdej rozważając daną tajemnicę odmówiliśmy dziesiątek różańca, modląc się w intencji fundatorów, opiekunów tej kapliczki. Kapliczki to znaki kultu religijnego. Żadna nie powstała przypadkowo, każda do czegoś nawołuje, przypomina o jakimś zdarzeniu.

Przez procesję do przydrożnych kapliczek wzmacniamy naszą wiarę, bo kapliczki są znakiem wiary naszych przodków i znakiem wiary dzisiaj. Są świadkami szczególnych wydarzeń, są zachętą do modlitwy. To także okazja aby zadbać o przydrożne kapliczki. Dziękuję za troskę.

Dziękuję za liczne uczestnictwo. Strażakom za zapewnienie na bezpieczeństwa, podziękowanie na ręce Pana Prezesa.

procesja 01  procesja 02  procesja 03  procesja 04

procesja 05  procesja 06  procesja 07  procesja 08

procesja 09  procesja 10  procesja 11  procesja 12

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia Procesja do przydrożnych kapliczek na zakończenie nabożeństw różańcowych