11 listopada

W sobotę 11 listopada obchodziliśmy w liturgii wspomnienie Świętego Marcina z Tours, biskupa. Z jego życiorysu dowiadujemy się, że zadbał o swoją wiarę i życie religijne, przyczynił się do nawrócenia i chrztu swoich rodziców.

W tym dniu przypada także Święto Niepodległości, 99. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach zaborów. Za przyczyną Świętego Marcina dziękowaliśmy Bogu za jego opiekę nad mami i modliliśmy się o pomyślność dla naszej Ojczyzny.

Po Mszy świętej o godz.10.30 tradycyjnie już po raz 12 w naszym kościele odbyła się akademia poświęcona Świętu Niepodległości. Dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Słotwinie i młodzież pod kierownictwem nauczycieli przygotowali program słowono-muzyczny.

Po Mszy świętej udaliśmy się pod Pomnik, gdzie modlitwy zanosiliśmy za wstawiennictwem Królowej Polski, Świętego Jana Pawła II i błogosławionego Ks. Jerzego Popiełuszki. Delegaci Gminy Lipowa, Radni, Sołtys, przedstawiciele OSP Słotwina, KGW,LKS „Sokół, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego, Spółki Wodociągowej złożyli wieńce i kwiaty.

8 grudnia 2010 r. przy naszym kościele został uroczyście odsłonięty Pomnik pamięci, symbolizujący Znak Roku Jubileuszowego otwarci Drzwi Świętych. Miało to miejsce w 70. rocznicę pacyfikacji mieszkańców Słotwiny, Bugaja i Poddzielca- które w sposób szczególny przypadło 8 grudnia2010 r. , ale także 70 rocznicę rozstrzelania przez Hitlerowskiego Okupanta Ks. Ferdynanda Sznajdrowicza wraz z mieszkańcami Gminy Lipowa, które miało miejsce 17 stycznia 1940r., jak i inne cierpienia , represje wobec naszych parafian w czasie II wojny światowej.Za patrona modlitw w intencji Ojczyzny obraliśmy sobie bł. Ks. Jerzego Popiełuszko, męczennika za prawdę, który 2010 roku został beatyfikowany.

Pomnik zawiera Krzyż misyjny, Tablica upamiętniająca Tych, którzy zginęli za Ojczyznę, chcemy pamiętać w tym miejscu także o pomordowanych w Katyniu i tą ostatnią tragedie pod Smoleńskiem.

Oprócz tej tablicy jest jeszcze:

- Tablica poświęconej Ojcu św. Janowi Pawłowi II, Misjom św.

FOTORELACJA:

01  02  03  04