Ogłoszenia - 27.09.2020

Dziś 26 niedziela zwykła. Wszyscy jesteśmy słabi i grzeszni. Bóg jednak nie chce naszej śmierci, ale nawrócenia. Dlatego posłał na świat swojego Jednorodzonego Syna. Kroczenie drogą wyznaczoną przykazaniami Dekalogu nie jest łatwe, ale możliwe. Pan Jezus pragnie nas podczas Eucharystii umocnić w podążaniu do niebieskiego Jeruzalem, karmiąc swoim słowem i umacniając swoim Ciałem.

a) w poniedziałek, 28 września – wspomnienie Św. Wacława, męczennika
b) we wtorek, 29 września – święto świętych archaniołów Michała, Gabriela i Rafała
c) w środę, 30 września – wspomnienie Św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła. Po Mszy św. spotkanie z rodzicami klasy VII, VIII Sz.P. i I Szkoły Średniej przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania.
d) w czwartek, 1 października – wspomnienie Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła.
e) w piątek, 2 października – wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów

2. Od czwartku rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe, które w tygodniu będą o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 15.00. Po nabożeństwie w niedzielę Msza Święta o godz. 15.30. W gablotce oraz na internetowej stronie parafii znajduje się poszczególny plan zaproszonych grup do odmawiania różańca danego dnia. Wyjątkowo w czwartek, 1 października, nabożeństwo różańcowe rozpocznie się o godz. 20.00 z racji pierwszego czwartku miesiąca.

3. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek oraz pierwsza sobota miesiąca.
a) pierwszy czwartek – Nabożeństwo różańcowe o godz. 20.00, a o godz. 20.30 Msza święta zakończona Apelem Jasnogórskim. Młodzież przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania uczestniczy w adoracji o godz. 20.00 i Mszy świętej o godz.20.30
b) pierwszy piątek - od godz. 14.00 odwiedziny chorych z posługą duszpasterską. Chorych proszę wcześniej zgłosić w zakrystii. Spowiedź od godz. 16.30, nabożeństwo 17.30 i Msza Św. o godz.18.00. Uczestniczy Młodzież przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania.
c) pierwsza sobota - o godz. 6.30 Godzinki do NMP, dziesiątka różańca o   trzeźwość w naszych rodzinach

4. W przyszłą niedzielę 4 października, zmiana Tajemnic różańcowych, katecheza dla dorosłych po Mszy św. o godz.8.30 , spotkanie  z uczennicami (dziewczyny) klasy VII z Animatorem po Mszy św. o godz. 10.30, spotkanie z Parafialną Radą Duszpasterską i ds. Ekonomicznych o godz. 14.00.  Składka przeznaczona jest na Seminarium Duchowne.

5. Zachęcam do czytania prasy katolickiej oraz do odwiedzenia naszej internetowej strony parafialnej.

6. Rodzina poszkodowana w pożarze dziękuje za wsparcie modlitewne, duchowe i dobre słowa, materialnie poradzą sobie sami.

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia Ogłoszenia - 27.09.2020