Ogłoszenia - 08.11.2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
32 NIEDZIELI ZWYKŁEJ

Dziś przypada 32 niedziela zwykła. Jako dzieci jednego Ojca gromadzimy się na wspólnym sprawowaniu liturgii. Chcemy Pana Boga wychwalać za wszystko co od Niego otrzymujemy. Pragniemy zapewnić Go o naszej miłości i prosić o błogosławieństwo na to co jest przed nami.

1. Liturgiczne obchody tygodnia:
poniedziałek – święto Rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, która jest kościołem katedralnym Biskupa Rzymu oraz matką i głową wszystkich kościołów świata.
wtorek – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
środa – wspomnienie św. Marcina z Tours. W tym dniu obchodzimy rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Modlimy się w intencjach naszej Ojczyzny przez wstawiennictwo bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Pamiętamy o Tych, którzy oddali życie w obronie Ojczyzny.
czwartek - wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika. Jest to Dzień solidarności z Kościołem prześladowanym.
piątek - wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.

2. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na tacę i konto parafialne. Również za ofiary złożone na Wypominki.

3. Zachęcam do czytania prasy katolickiej aby pogłębiać swoją wiarę.

4 Msze św. w listopadzie w tygodniu są o godz. 7.00 i 18.00.

5. Od 15.11. do nabycia kalendarze na 2021 r. W kalendarzu będzie zdjęcie +śp. ks. Proboszcza Mieczysława Grabowskiego oraz witraże z naszego Kościoła. Kalendarze w Kościele będzie rozprowadzała Młodzież /KSM/. Cena 10 zł. Wszystkie ofiary dodatkowe przeznaczymy na Kościół.
Życzę błogosławionego tygodnia.

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia Ogłoszenia - 08.11.2020