Nabożeństwo Fatimskie

"Nie bójcie się, nie uczynie wam nic złego. Przychodzę z Nieba!"

13 maja odbyło się w naszej parafii pierwsze w tym roku Nabożeńswto Fatimskie. Figurę niosła i różaniec prowadziła Róża Świetego Józefa. Była to już 104 rocznica wydarzeń w portugalskiej Fatimie, w których  Matka Najświętsza objawiła się trójce dzieci: Franciszkowi, Hiacyncie i Łucji. Jej pierwsze słowa, jakże pełne nadziei, brzmiały: "Nie bójcie się, nie uczynię wam nic złego. Przychodzę z Nieba!" A pierwsze pytanie dzieci fatimskich dotyczy ich przyszłosci i tego, czy one również znajdą się w Niebie. Po zapewnieniach Maryi, że tak własnie będzie, trójka pastuszków nie bała sie juz niczego - ani cierpienia, ani więzienia, ani śmierci. Franciszek, który w tym czasie miał 8 lat, w czasie pobytu w więzieniu i po groźbach okrutnej śmierci szczerze zapewnił, że: "Gdy nas zabijecie, bedziemy niedługo w Niebie! Jakie to piękne. Na niczym innym mi nie zależy". Fatimskie dzieci zawstydzają nas swoją prostota i bezinteresowną wiarą. Przypomniał  nam o tym również ks. Mieczysław Jonik, który w tym roku będzie głosił kazania na naszych Fatimskich Nabożeńswtwach. Przedstawił nam również modlitwę, którą Anioł kazał codziennie odmawiać Pastuszkom:

"O Boże mój, wierzę w Ciebie, uwielbiam Ciebie,
ufam Tobie i miłuję Ciebie.
Proszę Cię o przebaczenie dla tych, którzy w Ciebie nie wierzą,
Ciebie nie uwielbiają, nie ufają Tobie i Ciebie nie miłują."

Zauważył, że sama wiara w Boga nie wystarczy, a wynalazki znad Wisły typu "jestem wierzący, ale niepraktykujący" nie mają racji bytu. Żeby dostać się do nieba potrzebna jest wiara poparta adoracją, ufnością i milością, bo jeśli się kogos kocha, to chce sie dla niego zrobic wszystko i jak najczęściej z nim spotykać. Zauważył, że w taki sposób żył również Ojciec Święty Jan Paweł II, w którego równe 40 lat temu został wycelowany pistolet zamachowca. Módlmy się wiec za jego wstawiennictwem, oraz za wstawiennictwem Dzieci Fatimskich, o prostą wiarę, milość i ufność, abyśmy, gdy nadejdzie czas, wszyscy spotkali się w Niebie.

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia Nabożeństwo Fatimskie