„Małe drzwi są zawsze otwarte”

rekolekcje 2022 01a

W tym roku rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbywały się w dniach od 3 do 6 kwietnia. Prowadził je współpracujący z Lwowskim Arcybiskupem Mokrzyckim franciszkanin – Ojciec Sławomir Zieliński. W ciągu kilku krótkich nauk przekazał nam wiele mądrych i potrzebnych (w tych niespokojnych czasach) myśli. Przede wszystkim udowadniał, że „Bez Boga ani do proga” oraz, że pytanie Jana Pawła II o to, czy Chrystusa można wyrzucić ze swojego życia może mieć tylko jedną odpowiedź. Na kartach historii ukazywał nam przykłady wielkich imperiów, które wyzbyły się Jezusa. Wszystkie przeminęły. Jedyne co się ostało to my – Kościół Chrystusowy.

Ojciec Sławomir serdecznie zachęcał nas również do Sakramentu Pojednania. Opowiedział wzruszającą historię kłótni między ojcem a synem, w konsekwencji której syn został wyrzucony z domu i zamieszkał na ulicy. Gdy był bliski samobójstwa, odnalazł go  ojciec i wręczył mu kartkę ze słowami: „Małe drzwi są zawsze otwarte”. Te kilka słów uratowały tego młodego człowieka. Oznaczały przebaczenie i miłość. Czyli wszystko to, co każdy z nas znajduje w spowiedzi, jeśli tylko odważy się podejść do kratek konfesjonału.

Rekolekcjonista przedstawił nam także postaci dwóch męczenników z Pariakoto – Ojców Michała i Zbigniewa. Ukazał nam głębię ich poświęcenia oraz miłości do Boga i drugiego człowieka. Na zakończenie rekolekcji Ojciec Sławomir życzył nam uśmiechu i pogody ducha, otwartego na drugiego człowieka serca oraz błogosławionych Świąt Wielkiej Nocy. A nam w pamięci zostanie przebijająca z jego słów dobroć, miłość i poczucie humoru.

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia „Małe drzwi są zawsze otwarte”