"LUDZIE MODLITWY"

16 października zbiegły się w naszej parafii dwa ważne wydarzenia. Po pierwsze świętowaliśmy XXII Dzień Papieski pod hasłem „Blask prawdy”. Ponadto wspominaliśmy naszego zmarłego Proboszcza, ks. Mieczysława Grabowskiego w wigilię drugiej rocznicy jego śmierci. Na Mszy świętej o godzinie 10.30 tłumnie zjawili się wierni z naszej parafii, wraz z przedstawicielami różnych grup społecznych i kościelnych. Były Panie z Koła Gospodyń Wiejskich, poczty sztandarowe, grupy parafialne. Swoją obecnością zaszczycili nas również członkowie najbliższej rodziny ks. Mieczysława, na czele z mamą. Wszyscy spotkaliśmy się po to, aby swoją obecnością uczcić pamięć drogiego nam Proboszcza. Mszę Świętą koncelebrowali nasi Rodacy: ks. Krzysztof, ks. Sławomir oraz ks. Proboszcz Władysław. Kazania w tym dniu wygłosił ks. Włodzimierz. Liturgię Eucharystii swoim śpiewem uświetnił chór oraz młodzież parafii.

Ks. Włodzimierz w wygłoszonym kazaniu nawiązał do Ewangelii z dnia, mówiącej o ludziach modlitwy. Zaznaczył, jak bardzo ważna była rozmowa z Bogiem dla Papieża Jana Pawła II. Podkreślił również, jak bliską relację ze Stwórcą miał ks. Grabowski. Mówił: „Jego postawa pełna modlitwy wyraża się w pięknie Słotwińskiej świątyni, gdzie każdy obraz, witraż wskazują na głęboką relację Ks. Mieczysława z Bogiem. To jego prostota serca i zaufanie Bogu pozwalało nam, jego parafianom, czerpać ze skarbca Bożego Serca i jego serca wypełnionego modlitwą, która była wyrazem miłości i troski o każdego powierzonego mu człowieka. A nade wszystko aktem zaufania Bogu. Rozmodlone serce ks. Mieczysława można było dostrzec podczas każdej celebracji liturgii Mszy świętej czy też nabożeństw”.

Na zakończenie podziękował Bogu za dar Papieża Polaka, a w imieniu naszej parafii podziękował również za dar ks. Mieczysława. Prosił, aby wdzięczność za jego życie wyrazić w modlitwie za niego i za siebie nawzajem.

FOTORELACJA:
 

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia "LUDZIE MODLITWY"