Radość kolędowania

Piękny to czas Bożego Narodzenia, kiedy możemy się spotykać na wspólnym kolędowaniu. Tegoroczne świętowanie w naszej parafii uświetniły aż dwie grupy kolędnicze:
Zespół Mały Ondraszek (8 stycznia) oraz Regionalny Zespół Pieśni i Tańca Lipowianie (22 stycznia). Nasza radość jest tym większa, że w obu zespołach w śpiew i taniec zaangażowani są nasi parafianie. To wielka duma oglądać tych najmłodszych i nieco starszych w szeregach zespołów.

Tradycja kolędowania sięga czasów dawnych Słowian, kiedy to wizyty przebranych kolędników miały zapewnić szczęście i dobrobyt. Nie inaczej jest dziś - nie tylko śpiew, ale i piękne życzenia wypowiedziane gwarą towarzyszyły kolędowaniu. Mogliśmy usłyszeć także wspaniale zaaranżowane kolędy góralskie, które przy pięknym akompaniamencie instrumentów poruszały serce słuchaczy.

Na ręce szefostwa obu zespołów: pań Brygidy Sordyl, Pauliny Skrok z Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca Lipowianie, a także pani Doroty Laszczak z Zespołu Mały Ondraszek składamy serdeczne podziękowania przede wszystkim za tę wielką pracę na rzecz kultywowania tradycji lokalnej, oraz za efekt ich działań - wspaniałe występy, które cieszą nas wszystkich.

KOLĘDOWANIE Z MAŁYM ONDRASZKIEM (08.01.2023):

KOLĘDOWANIE Z REGIONALNYM ZESPOŁEM PIEŚNI I TAŃCA "LIPOWIANIE" (22.01.2023):

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia Radość kolędowania