Droga Krzyżowa na Gorylkę

Umocnieni pięknym czasem rekolekcji, mimo niepewnej pogody, udaliśmy się po raz kolejny w Plenerową Drogę Krzyżową na Gorylkę. Ks. proboszcz Władysław, kontynuując tradycję śp. ks. Mieczysława, poprowadził parafian do Krzyża Papieskiego, który znajduje się na szczycie tego wyjątkowego miejsca. Trud końcowego ostrego podejścia wymownie wpisuje się w ostatnie stacje na Golgocie.

W rozważania poszczególnych stacji włączyły się różne grupy i mieszkańcy wszystkich przysiółków należących do parafii, a tekst rozważań przygotował pan Jan Byrdy, za co bardzo dziękujemy. I chcemy kontynuować tę inicjatywę ks. Władysława, aby co roku to właśnie parafianie byli autorami rozważań.

Tradycyjnie też dziękujemy gospodarzom tego miejsca za pyszne ciasto oraz ciepłą herbatę.

Tegoroczna Plenerowa Droga Krzyżowa była też wyjątkowa z uwagi na bardzo liczną obecność  dzieci, młodzieży oraz parafian - daje to nadzieję, że ta piękna tradycja będzie kontynuowana.

FOTORELACJA:

ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ