Parafiada 2013 - relacja i zdjęcia

2 sierpnia to uroczystość Odpustowa ku czci Matki Bożej Anielskiej w kaplicy i wieczysta adoracja w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu od zakończenia porannej Mszy św. do wieczornej adorowała Służba Liturgiczna, Przedszkole i Szkoła Podstawowa, uczniowie Gimnazjum, Młodzież, KSM, Rodzice z małymi dziećmi, Róże Różańcowe, Akcja Katolicka, Rada Parafialna, mieszkańcy Słotwiny, Bugaja i Poddzielca. Drugiego sierpnia przypada dzień odpustu Porcjunkuli, który wierni mogli uzyskać nawiedzając kościół i spełniając zwykłe jego warunki.

Sumę Odpustową sprawował Ks. mgr Paweł Hubczak wraz z Ks. Proboszczem. Kazanie wygłosił Ks. Diakon Krzysztof Wilk.

Odpust ku czci Matki Bożej Anielskiej to w parafii w Słotwinie okazja do corocznego rodzinnego świętowania. Nie inaczej było w tym roku. 4 sierpnia na boisku sportowym LKS „Sokół” odbył się 5. Parafialny Festyn Rodzinny.

W Słotwinie gorrrąco… od wydarzeń!

Ponad 30-stopniowy upał nie zniechęcił ani organizatorów, ani chętnych świętowania. W pocie czoła rozstawiano stoiska z rozmaitymi atrakcjami – a tych nie brakowało. Festyn rozpoczął się o godz. 14:00 uroczystym przywitaniem przez ks. proboszcza Mieczysława Grabowskiego i wójta gminy Lipowa Stanisława Caputę. Po czym rozgrzani piłkarze już czekali na gwizdek sędziowski, by rozpocząć pojedynek: księża v. oldboje. Płeć piękna też miała na swój czas, by tradycyjnie zmierzyć się z księżmi – rozgrywkę tę zakończył konkurs rzutów karnych z wynikiem 6:6.

Po meczu Uczniowski Klub Sportowy przystąpił do prezentacji pokazowego treningu, po którym przyszedł czas na wydarzenie wyjątkowe. Ochotnicza Straż Pożarna w Słotwinie wraz z oddziałem Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego zademonstrowała działania ratownicze po symulowanym wypadku motocyklowym i przy płonącym samochodzie. Zainteresowani – zarówno ci najmłodsi, jak i starsi mogli także na własnej skórze sprawdzić się w sytuacjach ekstremalnych. Przedstawiciele Komendy Policji w Żywcu – obecni również na Parafialnym Festynie Rodzinnym – zachęcali do przetestowania symulatora zderzeń oraz tzw. alkogogli. Atrakcjom nie było końca – jak co roku przewidziano licytacje. Tym razem pod młotek poszły słodkości – torty oraz kosze wypełnione smakowitymi produktami. W międzyczasie najmłodsi mogli poskakać na dmuchanej zjeżdżalni, pomalować twarze oraz przygotować kolorowe rzeźby z gipsu. Organizatorzy: Rada Parafialna, Akcja Katolicka, OSP, LKS Sokół, KGW i Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zadbali także o gastronomiczną stronę imprezy – skosztować można było domowych ciast, steków i grillowanych kiełbasek. Całości dopełniła zabawa taneczna przy muzyce organisty Mieczysława Steca. O 21:00 tradycyjna modlitwa i apel jasnogórski zakończyły Parafialny Festyn Rodzinny. Liczna frekwencja i zadowolenie uczestników każą planować kolejną edycję. Całkowity dochód z imprezy przeznaczony został na dofinansowanie nowych organów kościelnych w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Słotwinie, które zainstalowano 30 kwietnia br.

Dominika K.

FOTORELACJA:

ZOBACZ WSZYSTKIE ZDJĘCIA

Zobacz również:

Relacja z festynu na http://lipowaiokolice.blogspot.com/
Relacja z festynu na http://www.lipowa.pl/

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia Parafiada 2013 - relacja i zdjęcia