Chór

We wrześniu 2021 roku w naszej parafii powstał chór, który swym śpiewem ubogaca Msze Święte oraz rozmaite uroczystości. Kieruje nim pan organista, Mieczysław Stec, a opiekę sprawuje proboszcz, ks. Władysław Sporek.

Próby śpiewu odbywają się w każdy poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej. Póki co chór tworzą wyłącznie panie, które śpiewają na dwa głosy. Jednak wciąż oczekujemy panów, aby ubogacili śpiew męskim głosem.
Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w tej pięknej inicjatywie!

„Święta Cecylia, patronka scholi i muzyki kościelnej, ponosząc śmierć męczeńską, „wyśpiewała” swoim życiem najpiękniejszą pieśń, jaką możemy ofiarować Bogu. I my, wzorując się na niej, dajmy świadectwo naszej wiary jako członkowie scholi i chórów parafialnych lub też zwykli uczestnicy Eucharystii czy opartych na wielowiekowej tradycji nabożeństw. Przecież ten, kto śpiewa, dwa razy się modli – jak mówił św. Augustyn.”

chor 2022

Jesteś tutaj: Home Grupy parafialne Chór