Święty różaniec podręczną bronią katolika

Na zakończenie nabożeństw różańcowych udaliśmy się do przydrożnych kapliczek umieszczonych na trasie Jastrząbka - Słotwina Dolna – kościół. Jest ich osiem. Przy każdej zatrzymując sie oczytaliśmy fragment Pisma Świętego i rozważaliśmy daną tajemnicę odmawiając dziesiątek różańca.

Modlitwa różańcowa ma wielką duchową moc. W modlitwie tej na ręce Matki Bożej składamy nasze potrzeby, a Ona wstawia się za nami do swojego Syna. To miłość Maryi sprawia, że różaniec ma większą siłę niż jakakolwiek broń wykonana przez człowieka. Jest to moc miłości i dobra, która może pokonać każde zło.

Jednym z przykładów jej skuteczności była bitwa morska pod Lepanto.

W Wenecji stoi kaplica, na której frontonie Wenecjanie napisali takie słowa: „Nie odwaga, nie broń, nie dowódcy, ale Maryja Różańcowa uczyniła nas zwycięzcami”. To pamiątka zwycięskiej bitwy morskiej pod Lepanto. Flota chrześcijańska zwyciężyła znacznie liczniejszą ar­madę turecką. W roku 1571 wielki strach padł na chrześcijańską Eu­ropę z powodu niecodziennych sukcesów militarnych armii tureckiej, muzułmańskiej. Sułtan Selim II odgrażał się, że z watykańskiej bazy­liki św. Piotra urządzi stajnię dla swoich koni. W tej trudnej sytuacji papież św. Pius V wezwał do walki z Turkami. Ale co ważniejsze: błagał o codzienne odmawianie różańca wszystkich chrześcijan w ca­łej Europie. Sam trwał w prywatnej kaplicy na nieustannej modlitwie różańcowej. Miliony ludzi modliły się o oddalenie islamskiego nie­bezpieczeństwa, zaś w Rzymie każdego dnia odbywały się procesje bractw różańcowych z otaczanym wielką czcią obrazem Matki Bożej Śnieżnej. 7 października 1571 r. flota chrześcijańska odniosła zwycię­stwo. Papież w tym dniu ustano­wił święto Matki Boskiej Różańcowej.

Miliony ludzi na świecie posiadają różańce. Ilu z nich nosi przy so­bie różaniec? Ilu odmawia tę czcigodną modlitwę? Katolicy bardzo cenią tę modlitwę. Zakonnice i zakonnicy, kapłani i wielu świeckich odmawiają codzien­nie cały różaniec. Zakonnicy noszą różaniec przy boku zamiast miecza, by pokazać, jak silna jest to modlitwa. Bóg sam wie, ilu pobożnych piel­grzymów i ilu chorych, ilu prześladowanych i uwięzionych katolików na świecie pokłada ufność w modlitwie różańcowej. Różaniec staje się drogą z innymi do Boga.

Św. Ludwik Maria Grignion de Montfort napisał, że „Zdrowaś Ma­ryjo” to „młot na diabła”, uświęcenie dusz, radość aniołów, melodia wybranych, chwała Trójcy Przenajświętszej. Sama Maryja w licznych objawieniach prosiła o odmawianie różańca. Siostra Łucja z Fatimy pisała, że „różaniec jest najpotężniejszą bronią, jaką możemy się bronić na polu walki”.

Biorąc do ręki różaniec, zwyciężamy naszych wrogów - szatana, nasze grzechy i wady. (por. Ks. Roman Froń - Współczesna Ambona)

Składam serdeczne podziękowanie za liczną obecność, troskę o przydrożne kapliczki a Strażakom dziękuje za zapewnienie bezpieczeństwa.

FOTORELACJA:

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia Święty różaniec podręczną bronią katolika