Ogłoszenia - 07.06.2026

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 07.06.2026
10 NIEDZIELA ZWYKŁA

Kalendarz Liturgiczny:
Poniedziałek - wspomnienie św. Jadwigi Królowej.
Czwartek - wspomnienie św. Barnaby, apostoła. Zakończenie Oktawy Bożego Ciała - poświęcenie wianków, ziół o godz. 18.00.
Piątek - Uroczystość NSPJ.  Msza św. o godz. 7.00 i 18.00. 17.30 nabożeństwo. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
Sobota - wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. Msza św. o godz. 7.00 oraz o godz. 18.00. Fatima 17.30 - różaniec prowadzony przez Różę św. Urszuli Ledóchowskiej.
Niedziela – Odpust Parafialny. Msza św. Odpustowa o godz. 11.30. Zapraszam wszystkich Parafian i Gości, wszystkie Grupy Parafialne, Strażaków, LKS, KGW, Służbę Liturgiczną, Orkiestrę, Niosących Sztandary, Feretrony, Baldachim, świece, Dzieci sypiące kwiaty, dzwoniących dzwoneczkami, niosących poduszki, uczniów KL.III I IV.
Nabożeństwa czerwcowe - w niedzielę o godz. 15.00, w tygodniu po Mszy św.
Bóg zapłać wszystkim rejonom za ofiarę na kwiaty w ciągu roku. 
Życzę Błogosławionego Tygodnia.

Boże Ciało

Za nami uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Po Mszy Świętej sprawowanej przez Księdza Proboszcza oraz ks. Tomasza wyruszyliśmy ulicami naszej parafii, by wspólnie dać świadectwo wiary i modlić się przy przygotowanych ołtarzach.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i przebieg wczorajszej uroczystości.

FOTORELACJA:
 

ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ

Ogłoszenia - 31.05.2026

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 31.05.2026
UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

Kalendarz Liturgiczny:
Poniedziałek - wspomnienie św. Justyna. W tym dniu modlimy się za dzieci.
Czwartek - uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Boże Ciało. Msze św. o godz. 8.30 z Procesją, po zakończeniu Procesji Msza św. oraz o godz. 15.00. Zapraszam całą Parafię, Strażaków, LKS, wszystkie grupy parafialne, służbę liturgiczną, orkiestrę, niosących baldachim, panie niosące świece, dzieci sypiące kwiaty, chłopcy do niesienia dzwoneczków, Dzieci Komunijne i Rocznicowe, niosące poduszki.  Dziewczynki poduszki biorą w Boże Ciało z zakrystii.
Pierwszy Piątek Miesiąca - od godz. 7.30 odwiedziny Chorych. 17.00 Sakrament Pokuty, 17.30 nabożeństwo ku czci NSPJ, Msza św.
W piątek z racji Oktawy jest dyspensa od pokarmów mięsnych.
Pierwsza Sobota Miesiąca - 6.30 Godzinki ku czci NMP, modlitwa o trzeźwość, Msza św. 7.30 - odwiedziny chorych oraz o godz. 18.00. 
Nabożeństwa czerwcowe - w niedzielę i święta o godz. 15.00, w tygodniu po Mszy św.

Bóg zapłać za wszystkie Ofiary.

Życzę Błogosławionego Tygodnia.

Ogłoszenia - 24.05.2026

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 24.05.2026
ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

Kalendarz Liturgiczny:
Nabożeństwa Majowe w tygodniu o godz. 17.30, w niedzielę  o godz. 15.00. Serdecznie zapraszam.
Msze św. w maju rozpoczynamy zaraz po majówce, około 17.50.
Poniedziałek - święto NMP Matki Kościoła - Msze św. o godz. 7.00 i 18.00.
Wtorek - wspomnienie św. Filipa Nereusza. Dzień Matki.
Czwartek - święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
Piątek - wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.
Sobota - wspomnienie św. Jana Sarkandra, prezbitera i męczennika.
Serdecznie proszę o zaangażowanie się w budowę Ołtarzy - Ogłoszenia Uroczystość Bożego Ciała.

Bóg zapłać za wszystkie Ofiary. Życzę Błogosławionego Tygodnia.

Ogłoszenia - 17.05.2026

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 17.05.2026
WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

Kalendarz Liturgiczny:
Nabożeństwa Majowe w tygodniu o godz. 17.30, w niedzielę i święta o godz. 15.00. Serdecznie zapraszam.
Msze św. w maju rozpoczynamy zaraz po majówce, około 17.50.
W tym tygodniu dzieci z kl. IV przeżywają Biały Tydzień.
Czwartek - wspomnienie św. Jana Nepomucena, prezbitera i męczennika.
Piątek - wspomnienie św. Rity. Modlimy się za zmarłych wypominanych.
W niedziele na Mszy św. o godz. 10.30 modlimy się za wszystkie Mamy.

Bóg zapłać za wszystkie Ofiary. Życzę Błogosławionego Tygodnia.

Za nami pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie

Wczoraj o godz. 17:30 zgromadziliśmy się razem na modlitwie, rozpoczynając piękny czas spotkań z Matką Bożą Fatimską.
Przez kolejne miesiące — każdego 13 dnia miesiąca, od maja do października — będziemy wspólnie modlić się podczas nabożeństw prowadzonych przez naszego rodaka ks. Sławomira Pietraszko.
W maju różaniec poprowadziła Róża św. Józefa, która poniosła także figurę Matki Bożej.

Dziękujemy wszystkim za obecność i już dziś serdecznie zapraszamy na kolejne nabożeństwa.

FOTORELACJA:

Wyjątkowy czas w naszej parafii

W minioną niedzielę podczas Mszy Świętej o godz. 10:30 w naszym kościele parafialnym odbyła się uroczystość Pierwszej Komunii Świętej.
12 dzieci po raz pierwszy przyjęło do swoich serc Pana Jezusa.
Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania tej pięknej uroczystości — rodzicom, księdzu proboszczowi, paniom  nauczycielkom oraz wszystkim zaangażowanym.

Wczoraj natomiast dzieci wraz z rodzicami, księdzem proboszczem oraz panią nauczyciel udały się na pielgrzymkę dziękczynną do Kalwarii Zebrzydowskiej.
Był to czas podziękowania za dar Eucharystii przed wizerunkiem Kalwaryjskiej Pani.
Nie zabrakło również okazji do zwiedzania i poznawania piękna tego wyjątkowego miejsca.

To były dwa niezwykle ważne i piękne wydarzenia, które na długo pozostaną w naszych sercach.

Dzieciom życzymy, aby Pan Jezus zawsze był obecny w ich życiu i prowadził je każdego dnia.

FOTORELACJA:

Ogłoszenia - 10.05.2026

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 10.05.2026
VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

Kalendarz Liturgiczny:
Nabożeństwa Majowe w tygodniu o godz. 17.30, w niedzielę i święta o godz. 15.00. Serdecznie zapraszam. Msze św. w maju rozpoczynamy zaraz po majówce, około 17.50.
W tym tygodniu dzieci z kl. III przeżywają Biały Tydzień na Mszy św. o godz. 18.00.
Wtorek – Pielgrzymka do Kalwarii. Wyjazd od Kościoła 7.30.
Środa – Fatima prowadzona przez Różę św. Józefa. Kazania głosi Ks. Rodak.
Czwartek - święto św. Macieja, apostoła.
Piątek - po Mszy św. spotkanie z Akcją Katolicką.
Sobota – święto św. Andrzeja Boboli, męczennika, patrona Polski. Spowiedź Św. od godz. 9.00 dla dzieci z kl. IV, Rodziców i Rodziny oraz chętnych.
W niedzielę o godz. 10.30 Rocznica Pierwszej Komunii św.
Poniedziałek, wtorek, środa przypadają Dni Modlitw o urodzaje.

Bóg zapłać za wszystkie Ofiary. 

Życzę Błogosławionego Tygodnia.

Ogłoszenia - 03.05.2026

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 03.05.2026
V NIEDZIELA WIELKANOCNA

Kalendarz Liturgiczny:
Nabożeństwa Majowe w tygodniu o godz. 17.30, w niedzielę i święta o godz. 15.00. Serdecznie zapraszam. Msze św. w maju rozpoczynamy zaraz po majówce, około 17.50.
Wtorek – 17.00 próba dla kl. III.
Środa – święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba.
Pierwszy Czwartek Miesiąca - Msze św. o godz. 7.00 i 20.30. Adoracja o godz. 20.00 z litanią do NMP. Okazja do spowiedzi. Zapraszam Młodzież i Dorosłych. Adorację prowadzi KSM, przy udziale Honorowej Straży NSPJ. 16.30 próba dla uczniów kl. IV.
Piątek – uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Z racji uroczystości nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
W niedzielę o godz. 10.30 Pierwsza Komunia św.

Bóg zapłać za wszystkie Ofiary.

Życzę Błogosławionego Tygodnia.

Pielgrzymka dziękczynna Parafii NSPJ w Słotwinie 25 kwietnia 2026 r.

W duchu wdzięczności za obfite wydarzenia religijne minionego roku, nasi parafianie wyruszyli na wyjątkową pielgrzymkę dziękczynną do Częstochowy, Gidli oraz Leśniowa.

Wyjazd ten został doskonale zorganizowany przez naszego troskliwego Proboszcza, księdza Władysława, który z wielkim zaangażowaniem zadbał zarówno o duchowy, jak i materialny wymiar tej podróży.

Z modlitwą i śpiewem na ustach rozpoczęliśmy pielgrzymowanie, kierując się do pierwszego punktu – Częstochowy. Tam uczestniczyliśmy we Mszy Świętej w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej, powierzając Bogu intencje wszystkich parafian: dziękując za otrzymane łaski, prosząc o zdrowie dla chorych oraz potrzebne siły dla każdego z nas. W czasie wolnym mieliśmy okazję zwiedzić skarbiec oraz wały jasnogórskie, gdzie wielu z nas przeżyło indywidualną Drogę Krzyżową w skupieniu i refleksji.

Drugim punktem pielgrzymki było sanktuarium Matki Bożej Uzdrowienie chorych w  Gidlach. Jest to miejsce znane z cudownej figurki Matki Bożej, odnalezionej według tradycji na polu przez ubogiego rolnika. Sanktuarium to od wieków przyciąga wiernych szukających uzdrowienia i nadziei, a jego współczesna rola jako ośrodka modlitwy i zawierzenia czyni je miejscem szczególnie bliskim sercom pielgrzymów.

Kolejnym etapem było Sanktuarium w Leśniowie, gdzie posługują zakonnicy z Zakonu Paulinów. Krótki rys historyczny przedstawił nam ojciec paulin, a następnie wspólnie modliliśmy się za nasze rodziny, powierzając je opiece Matki Bożej Leśniowskiej, Patronki Rodzin.

Oprócz obfitej strawy dla ducha, w Częstochowie zjedliśmy smaczny obiad w Domu Pielgrzyma, natomiast w Leśniowie czekał na nas miły poczęstunek w przytulnej kawiarence, który sprzyjał rozmowom i integracji. Nasz proboszcz, jak zwykle, zatroszczył się o wszystko.

W drodze powrotnej towarzyszyła nam wspólna modlitwa oraz radosny śpiew, prowadzony przez Pana organistę i Pana Krzysztofa. Nie zabrakło także wpisanego już w pielgrzymkową tradycję „mini” konkursu, którego pytania – pełne ciekawostek – nawiązywały do odwiedzonych przez nas miejsc.

Podsumowując – było tradycyjnie pięknie, wzruszająco i wspólnotowo. Każdy z nas wrócił ubogacony duchowo, z nową siłą do codziennego życia i głębszym poczuciem wspólnoty parafialnej.

Na zakończenie składamy serdeczne podziękowania księdzu Proboszczowi Władysławowi za trud organizacji, troskę, obecność oraz duchowe prowadzenie podczas całej pielgrzymki. Niech Bóg wynagrodzi wszelkie dobro i obdarza Księdza potrzebnymi łaskami w dalszej posłudze. Czekamy na kolejne pielgrzymki.

Parafianie NSPJ w Słotwinie, Szczęść  Boże!

FOTORELACJA:

Jesteś tutaj: Home