Wytrwajcie w miłości mojej! J 15,9

Te słowa z Ewangelii św. Jana z 6 niedzieli wielkanocnej towarzyszyły nam w przeżywaniu Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii 10 maja 2015 r. Są także wypisane na planszy obok ołtarza bocznego w naszym kościele.

To w naszym kościele p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w sposób szczególny doświadczamy nieustannie miłości Bożej i kontemplujemy miłość Serca Jezusowego do nas. Dziś Chrystus zwraca się do Was drogie dzieci i do nas wszystkich. Wytrwajcie w miłości mojej!. Wytrwajcie w miłości do Mnie i do bliźniego. Pomocą niech będzie Chrystus obecny w Eucharystii. Tak jak dzisiaj często posilajmy się Ciałem Jezusa.

Wytrwaniu w miłości niech wspiera Jego Matka Maryja. Prośmy Maryję, aby pomogła nam odkryć na nowo centralne znaczenie Eucharystii, zwłaszcza w dniu pańskim, abyśmy mogli w pełni przeżywać braterską komunię. Prośmy ją także, aby prowadziła nas ku prawdziwej jedności”.

Trzymajmy mocno różaniec w naszych rękach rozważajmy tajemnice z życia Jezusa i jego Matki , a jeżeli upadniemy i oddalimy się od Niego dążmy do nawrócenia, skorzystajmy ze zdrojów miłosierdzia.

Niech wspierają Święci. W sposób szczególny Święty Józef opiekun Pana Jezusa i św. Jan Paweł II.

Św. Jan Paweł II nauczał, że „Eucharystia jest sakramentem miłości, pojmowanej jako dar z siebie. Bez duchowego pokarmu, czerpanego z Ciała i Krwi Chrystusa, ludzka miłość pozostaje zawsze skażona egoizmem. Natomiast komunia z niebieskim Chlebem nawraca serca i wzbudza w nich zdolność miłowania tak, jak umiłował nas Jezus.

Niech Bóg, który jest Miłością, strzeże twojej miłości, niech ją umac­nia i jej błogosławi - a ty ze swojej strony nieustannie szukaj jej i pielę­gnuj ją swoimi słowami, czynami i całym życiem!

W przygotowaniu i przeżywaniu Pierwszej Komunii Świętej towarzyszyły nam także myśli z programu duszpasterskiego Kościoła w Polsce.

Drugi rok (2014/2015 realizacji Programu duszpasterskiego przeżywamy pod hasłem ”Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. Takie też hasło widnieje w progach naszej świątyni z okazji I Komunii Świętej. Po doświadczeni spotkania z Jezusem, Synem Bożym w ubiegłym roku pragniemy podjąć decyzję o poddaniu naszych serc i umysłów działaniu Jego łaski. Chcemy dać się kształtować Miłości. Pragniemy, by Zbawiciel przemienił nasze życie, myślenie, nasze plany i decyzje. Chcemy odkryć Bożą wolę i być jej posłuszni (por.Program duszpasterski Kościoła w Polsce na lata 2013-2017)

ZOBACZ WSZYSTKIE ZDJĘCIA

Zobacz również: http://lipowaiokolice.blogspot.com/2015/05/i-sze-komunie-swiete-w-sotwinie-i-lesnej.html

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia Wytrwajcie w miłości mojej! J 15,9