Droga Światła

Droga Światła - Via Lucis to coraz bardziej popularne w Kościele nabożeństwo wielkanocne, wzorowane na Drodze Krzyżowej - Via Crucis. Polega ono na przeżywaniu 14 stacji - spotkań Chrystusa Zmartwychwstałego z uczniami i służy przeżywaniu tajemnic paschalnych.

Do radosnego trwania w klimacie Paschy ciągle zachęcał nas Ojciec święty Jan Paweł II. W swoim liście apostolskim na zakończenie Wielkiego Jubileuszu Roku 2000 pod tytułem „Novo millennio ineunte" napisał:

„(...) kontemplacja oblicza Chrystusa nie może zatrzymać się na wizerunku Ukrzyżowanego. Chrystus jest Zmartwychwstałym! (...) Właśnie w Chrystusa zmartwychwstałego wpatruje się dzisiaj Kościół”

Kościół w naszej parafii powstał jako Wotum Roku Jubileuszowego. Święty Jan Paweł II wezwał nas do wpatrywania się w Zmartwychwstałego na zakończenie Wielkiego Jubileuszu Roku 2000. Stąd miejsce Drogi Światła w naszej parafii. Tablice granitowe umieszczone są na parkingu.

Wykonawcą Drogi Światła jest Firma GRANIT-GRZECHAC z miejscowości Ciasna koło Lublińca.
Pan Krystian Grzechac i Jego pracownicy są wykonawcą: ołtarza głównego, ołtarza soborowego, ambony, chrzcielnicy, ołtarzy bocznych, balaski, płaskorzeźb i Drogi Krzyżowej w naszym kościele oraz wokół kościoła: Krzyża Misyjnego i pomnika, tablic różańcowych, ołtarza polowego, symboliki góry „Synaj”.

Pisał wielki poeta polski Cyprian Kamil Norwid: „Bo piękno na to jest, by zachwycało/ Do pracy – praca, by się zmartwychwstało”, „A kształtem miłości jest piękno” - uzyskuje się je przez pracę i poświęcenie.

Panie Krystianie!
Słowami poety pragnę podziękować!
Dziękuje za to piękno, za serce włożone, za pracę i poświęcenie.

Ks. Mieczysław

DSCN0507  DSCN3609  DSCN3613  DSCN3638  DSCN3639