Święci, świadkowie miłosierdzia

Już po raz dziewiąty w Bielsku-Białej został zorganizowany Korowód Świętych, czyli nabożeństwo ku czci świętych i błogosławionych. Członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży z naszej parafii także brali w nim udział. Tegoroczny Korowód przebiegał pod hasłem „Święci, świadkowie miłosierdzia”. Hasło wydarzenia nawiązuje do rozpoczynającego się niedługo w Kościele Roku Miłosierdzia, przypomina o trwającej w diecezji bielsko-żywieckiej peregrynacji Znaków Miłosierdzia, zapowiada także przyszłoroczne Światowe Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 roku.

W Kościele Trójcy Przenajświętszej w Bielsku-Białej odbyła się prezentacja relikwii . Szczególną uwagę poświęcono sylwetkom bł. Karoliny Kózkówny, św. Stanisława Kostki – patronom Katolickiego Stowarzyszenie Młodzieży oraz św. Siostry Faustyny oraz św. Jana Pawła II – patronach Światowych Dni Młodzieży. Dzieci, młodzież i dorośli z 25 parafii diecezji bielsko-żywieckiej nieśli ponad 80 relikwii. Z naszej parafii młodzież prezentowała i niosła relikwie bł. Marii od Apostołów i św. Filipa Smaldone. Po prezentacji odmówiono różaniec w intencji świętych i błogosławionych. Następnie ulicami Bielska-Białej przeszła procesja zakończona mszą świętą w Katedrze św. Mikołaja. Przewodniczył jej bp. Roman Pindel.

Coroczny Korowód Świętych organizowany przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży diecezji bielsko-żywieckiej jest odpowiedzią na obce naszej religii Halloween, a także przygotowaniem do zbliżającej się uroczystości Wszystkich Świętych.

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia Święci, świadkowie miłosierdzia