Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało

Dziś katolicy na całym świecie oddają swoją cześć Panu Jezusowi Eucharystycznemu.

Uczyniliśmy to także w naszej Parafii. Ukryty pod postacią Chleba, Pan Jezus niesiony w monstrancji, przeszedł ulicami naszej Parafii aby błogosławić. Wyznaliśmy naszą wiarę w Jezusową obecność wśród nas, licznie biorąc udział w uroczystej procesji a także swoim śpiewem, kwiatami, ozdobionymi domami, ulicami i ołtarzami.

W Roku Miłosierdzia wpatrujemy się w Św. Siostrę Faustynę. Ona często rozważała Tajemnice Eucharystii. Oddając cześć Panu Jezusowi, nazywała Go „Chlebem mocnych, Chlebem żywym, Chlebem Anielskim, Chlebem dziewiczym”.

Pieśń eucharystyczna opiewająca miłosierną dobroć Pana Jezusa względem wyznawców:

Ref. Panie dobry jak chleb,
bądź uwielbiony od swego Kościoła.
Bo Tyś do końca nas umiłował,
do końca nas umiłował.

ZOBACZ WSZYSTKIE ZDJĘCIA

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało