50-lecie Kapłaństwa Ks. Kanonika Ryszarda Juszczaka

W uroczystość Odpustową Najświętszego Serca Pana Jezusa w Słotwinie 5 czerwca 2016 r. odśpiewaliśmy uroczyście Te Deum Laudamus – Ciebie Boga, wysławiamy. Imię Boże wysławialiśmy w naszej Parafii, włączając także dziękczynienie za dar Kapłaństwa Ks. Ryszarda.

Delegacja parafian złożyła życzenia:
Księże Ryszardzie, czcigodny Jubilacie, i my w imieniu parafian chcemy podziękować za Twoją obecność pośród nas. To dla nas wyjątkowa okazja, by podczas tak ważnej uroczystości Najświętszego Serca Jezusowego móc świętować właśnie Twój piękny jubileusz 50-lecia służby Chrystusowi.
Dziękujemy więc za Twoje powołanie, ale i za Twoją odpowiedź „Tak” Jezusowi, za poszukiwanie Źródła Dobra, Prawdy, Piękna i Mądrości, którym jest sam Bóg. Do szukania zachęca Karol Wojtyła w Medytacjach:

Zatoka lasu zstępuje
w rytmie górskich potoków
ten rytm objawia mi Ciebie,
Przedwieczne Słowo.

Jeśli chcesz znaleźć źródło,
musisz iść do góry, pod prąd.
Przedzieraj się, szukaj, nie ustępuj,
wiesz, że ono musi tu gdzieś być —
Gdzie jesteś, źródło?... Gdzie jesteś, źródło?!

Twoja wierność wyborowi jest dla nas inspiracją do życia według zasad wiary – wielkiego daru Boga i do szukania tego Źródła, mimo trudności.
Niech Chrystus darzy Cię potrzebnymi łaskami i daje spełnienie. Szczęść Boże!

Młodzież zaśpiewał piosenkę: „Boże powołałeś mnie”. Jubileusz kapłaństwa to także okazja do modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne. To refleksja dla młodych, którzy dokonują wyboru drogi życia.

Boże powołałeś mnie

1.Boże powołałeś mnie
Boże Ty wezwałeś mnie
Ty pragniesz mnie posłać
Bym głosił słowa Twe
Boże na wezwanie Twoje
Daję Tobie serce me
Boże nie mogę zrozumieć
Miłości, którą dałeś mi.

Ref: Dziękuję Tobie o Panie
Dziękuję za miłość Twoją
Dziękuję za powołanie, które dałeś mi
To będzie dla mnie szczęśliwy dzień
Gdy włożysz na mnie swe ręce
To ze szczęścia dusza ma śpiewa, słowa te.

2.Panie, skąd ta hojność Twoja?
Panie, czemu właśnie ja?
Wcale nie zasłużyłem na miłość, którą dałeś mi.

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia 50-lecie Kapłaństwa Ks. Kanonika Ryszarda Juszczaka